• NASI NA MINI MUNDIALU!!

Klub OTS Korona Ostrołęka zorganizował turniej – Mini Mundial Ostrołęka 2018. Wzięło w nim udział 16 drużyn z Ostrołęki i powiatu. Rywalizowały one w dniach 18.06 oraz 21.06.

Nie mogło oczywiście zabraknąć Szkoły Podstawowej nr 5! Nasi chłopcy godnie reprezentowali barwy Australii.

W fazie grupowej pokonaliśmy Kolumbię (SP1) i Meksyk (SP Nowa Wieś). W ćwierćfinale w pokonanym polu została Rosja (SP Laskowiec). W półfinale przyszedł czas na rewanż z ekipą Meksyku. Po pełnym zwrotów akcji meczu niestety przegraliśmy 3:4 i przyszło nam walczyć o brązowy medal. Tam lepsi okazali się gracze Panamy (SP2). Ostatecznie kończymy rywalizację na czwartym miejscu!

• Eksperymentalna nauka - to jest TO!

Kto chce, niech się leni w oczekiwaniu na wakacje. Nam to nie grozi. My doświadczamy świata w najciekawszy z możliwych sposobów.

My, klasa IIIB, wraz z wychowawczynią - Panią Elżbietą Ossowską, przenieśliśmy się do świata eksperymentów i doświadczeń, które udowodniły, że świat może być barwny i ciekawy, a to, co nas otacza, jest niezwykłe.

• Mecz siatkówki - nauczyciele kontra uczniowie

Rok szkolny już wprawdzie się kończy, ale my nawet na chwilę nie zwalniamy tempa. A że trening czyni mistrza, postanowiliśmy dziś też poćwiczyć i przy okazji rozegrać nieco inny mecz...

Konfrontowaliśmy swoje siły z umiejętnościami naszych nauczycieli, pod okiem których na co dzień trenujemy piłkę siatkową. Zabawa była świetna, nie brakowało emocji i nagłych zwrotów akcji.

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Piątek 22.06.2018

• ZESPÓŁ „SCHRON” ZAPROSZONY PRZEZ STOWARZYSZENIE  „KURPIOWSKIE INSPIRACJE”.
      • Bal gimnazjalny (09.06.2018)
      • X Miejski Dzień Szkoły bez Przemocy (06.06.2018)
      • Daj Włos 2018
      • Siatkarskie zmagania czwartoklasistów.
      • Wycieczka do Szwecji (23-25.05.2018)