• Klasy: 4d, 5a i 5c na Wielkopolsce.

• W dniach: 20 – 22 maja podróżowaliśmy po Wielkopolsce. Pierwszego dnia, czyli 20 maja, w poniedziałek zwiedzaliśmy Toruń. Spacerowaliśmy po Starówce ze specjalnie przebranym w dawny strój przewodnikiem, który opowiadał ciekawostki związane z historią Torunia .

W planetarium w czasie seansu „Mój kumpel Niko” poznaliśmy młodość Mikołaja Kopernika. Bawiliśmy się wspaniale w Domu Legend Toruńskich. Atrakcją były też praktyczne zajęcia w Żywym Muzeum Piernika, w czasie których mogliśmy własnoręczne przygotować pierniki i ozdobić je, otrzymując certyfikaty czeladnika. W drugim dniu pojechaliśmy do Poznania. Mieliśmy zajęcia w Rezerwacie Archeologicznym „Genius Locci”, przymierzaliśmy dawne stroje mieszczan. Zwiedzaliśmy Stare Miasto. W Rogalowym Muzeum Poznania uczyliśmy się, jak przygotować rogale św. Marcina, a za wkład pracy uzyskaliśmy „Certyfikaty Rogalowego Czeladnika”. Trzeci dzień przeznaczyliśmy na Inowrocław i Bydgoszcz. Największą atrakcją była zabawa w Parku Trampolin „Jumpiplace”. Żałowaliśmy, że ta wycieczka trwała tylko 3 dni. Chętnie zostalibyśmy na Wielkopolsce dłużej.

• Piątką na „szóstkę”

• W roku szkolnym 2018/2019, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce może poszczycić się bardzo wysokimi osiągnięciami dydaktycznymi. Tytułu laureatów uzyskali:

1. Sumara Maksymilian, Jan Gadzała – laureaci konkursu z historii organizowanego przez MKO, opiekunem wyróżnionych jest p. Robert Trzeciak

2. Jan Masztalerz – laureat konkursu z biologii organizowanego przez MKO, opiekunem jest p. Jolanta Nowicka

3. Paulina Florek – laureatka konkursu „Jan Paweł II – papież wolności” organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II, opiekun p. Piotr Romanowski

Tytuł finalistów uzyskali

1. Zofia Pons – finalistka konkursu z języka polskiego organizowanego przez MKO, opiekunem jest p. Barbara Trochim

2. Patryk Wekwejt –finalista konkursu z geografii organizowanego przez MKO, opiekunem jest p. dyrektor Jolanta Gawarkiewicz

Gratulujemy zdobywcom najwyższych laurów!

• Wszystkie dzieci nasze są (30.05.2019 r.)

• Wszystkie dzieci nasze są…😊

W dniu 30 maja uczniowie z naszej świetlicy wysłuchali książki o prawach dziecka pt.: ,,Mam prawo i nie zawaham się go użyć‼’’ J. Olech. Poznali Czerwonego Kapturka ukrytego w małym ciele suberbohatera, który niczym dobry,, glina’’, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne pt. ,,Mój wymarzony prezent”.

Dzisiaj w roli lektora wystąpiła mama Zosi z I D pani Renata. Dziękujemy za piękne czytanie😊 Wszystkim dzieciom, Tym Małym i Tym Dużym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka😊

Autor: Justyna Tyszka.