• "Szkolne Bajanie" to dla nas pestka :)

• Bajarz to osoba, która potrafi pięknie opowiadać zmyślone historie. Tworzy najdziwniejsze opowieści i przedstawia je słuchaczom.

I my, uczniowie SP nr 5, postanowiliśmy spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Nasze umiejętności, fantazję i talent oceniali specjaliści w sprawie bajek - dzieci z Przedszkola Miejsciego nr 8 w Ostrołęce.

W środę 22 maja 2019 roku spotkaliśmy się w szkolnej Bibliotece, by bajać jak zawodowcy. Przedstawiliśmy wiele barwnych opowieści, które przeniosły nas w świat wróżek, duszków, krasnali, królewien i królewiczów, jednorożców i wielu innych stworów, z którymi odwiedzaliśmy różne magiczne krainy.

Jury słuchało bardzo uważnie i doceniło wszystkich uczestników oklaskami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Miejsca na podium zajęli:

I miejsce - Eliza Napiórkowska i Agata Szczubełek

II miejsce - duety: Michalina Władysiuk i Sandra Tomaszewska oraz Paulina Dajcz i Inga Dąbrowska

III miejsce - Mateusz Gutowski i Patryk Świder

Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych opowieści :) Cudowni z Was Bajarze.

Konkurs zorganizowały: Agnieszka Pazik, Irena Podleś, Anna Romejko.

• Mamy awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

• Siatkarze SP 5 a tym samym zawodnicy UKS Olimp Ostrołęka ze złotem na Mistrzostwach Międzypowiatowych w piłce siatkowej!!! 👏🏆

Podopieczni trenera Renisława Dmochowskiego po zwycięskich meczach w grupie z Goworowem i Różanem, pokonali w półfinale Prostyń po to by stanąć w finale z Wyszkowem i wygrać zdecydowanie 2:0 (25:18; 25:16) . Ogromne gratulacje dla chłopców i trenera, a za tydzień czekają nas kolejne emocje, bo staniemy do walki w finale wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jeszcze raz brawa ☺️👏👏👏

Skład zespołu : Aleksander Szewczyk, Filip Kułas, Maksymilian Murawski, Kacper Brzostek, Jakub Dmochowski, Patryk Laszkowski, Filip Dudziec, Adrian Dobkowski, Szymon Majkowski, Marcin Sadowski, Bartosz Pawełek. Trener: Renisław Dmochowski.

• Występy grupy tanecznej z naszej szkoły

• Nasza grupa taneczna z klasy 2c, prowadzona przez p. Iwonę Kośnik, po raz kolejny reprezentowała szkołę na Festynie Spółdzielni Mieszkaniowej. W rytm muzyki kurpiowskiej młodzi artyści wkroczyli na scenę. Zatańczyli tradycyjne tańce min. : Starą Babę, Fafura, Konika. Na koniec otrzymali gromkie brawa oraz drobne upominki.

• Ziemia Nasza Planeta (17.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ziemia Nasza Planeta (17.05.2019 r.).

17 maja uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce w zajęciach czytelniczych nt.: ,,Ziemia -Nasza Planeta’’ edukacja ekologiczna na podstawie książki C. Leona i C. Rubio pt.: ,,Dziwolągi”. Uczniowie rozmawiali na temat nowo poznanej książki oraz o tym jak należy dbać o Naszą Planetę. Na koniec projektowali mrowisko według własnego pomysłu😊

Autor: Justyna Tyszka