• Pokaz Mody Ekologicznej (16.05.2019 r.)

• Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się „Pokaz mody ekologicznej” w ramach projektu- „Ostrołęckie Szkoły Kompetencji”   - zajęcia rozwijające z przyrody.

To co zaprezentowali uczniowie,  to nie tylko zabawa, to coś więcej. To nie tylko sposób ubierania, ale sposób myślenia i sposób życia. Jeśli pojedziecie na wycieczkę np. do lasu, nie wyrzucajcie papierków, butelek, foliowych toreb, gdyż są to śmieci, których ilość ciągle się zwiększa. Można z nimi zrobić przecież coś innego - segregować, przetwarzać lub wykorzystać do zabawy takiej jak my, w projektantów mody. Wy też możecie zabawić się podobnie, robiąc "coś z niczego".

NIE ŚMIEĆCIE, A ŚWIAT BĘDZIE PIĘKNIEJSZY

Hanna Budna

Karolina Milewska

• DNI ZOFII NIEDZIAŁKOWSKIEJ – PATRONKI NASZEJ SZKOŁY (15.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patronki (15.05.2019 r.).

Tradycyjnie w maju obchodzimy Dni Naszej Patronki. W dniu dzisiejszym – z okazji Jej imienin - delegacja przedstawicieli szkoły udała się na cmentarz złożyć wiązankę i zapalić znicze  na grobie autorki monografii Ostrołęki. W klasach IIa, Id, Ia i IIc odbyły się warsztaty kurpiowskie przeprowadzone charytatywnie przez współpracującą od lat ze szkołą twórczynię ludową Panią Czesławę Lewandowską. W trakcie ich trwania uczniowie podczas wykonywania kwiatów poznali wiele faktów z życia i twórczości Zofii Niedziałkowskiej  oraz Kurpiów żyjących w borach ostrołęckich. Koordynatorką działań była pedagog szkolna – Agnieszka Kornaga-Bałdyga we współpracy z wychowawczyniami, nauczycielkami – Anną Kumińską, Mileną Bakułą, Elżbietą Ossowską, Aliną Piastą, Iwoną Kośnik, Martą Zalewską, Małgorzatą Kruczyk, Karoliną Milewska-Lipką, Karoliną Zbiczyńską. 22 maja odbędzie się uroczysty apel poświęcony Pani Zofii Niedziałkowskiej.

• Szanowni Rodzice!

• Informujemy, że dnia 25.05.2019r. w naszej szkole odbywają się zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z harmonogramem lekcji z dnia 02.05.2019r. (czwartkowym).Rada Pedagogiczna podjęła decyzję, że tego dnia nie odbędzie się planowany Festyn Rodzinny ze względu na trudności z realizacją podstawy programowej. Spowodowane są one egzaminem gimnazjalistów, egzaminami ósmoklasistów i strajkiem nauczycieli.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5