• Impreza z okazji Dnia Rodziny (16.06.2019 r.)

    • W niedzielę 16.06.2019 r w Hali Targowej Feniks odbyła się impreza z okazji Dnia Rodziny. Na scenie swoje zdolności artystyczne zaprezentowali tancerze z klasy 2c. Występ podobał się widowni. Były ogromne brawa oraz słodkie upominki.

     Iwona Kośnik

    • Ognik klasa 1b (12.06.2019 r.)

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognik (12.06.2019 r.).

     Dnia 12 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I B mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w sali edukacyjnej „ Ognik” . Lekcja odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Braliśmy w niej udział w  ramach Rządowego Programu edukacji dla bezpieczeństwa   „ Bezpieczna +”.
     W pierwszej części zajęć wyświetlono nam filmy i prezentacje multimedialne informujące o zagrożeniach pożarowych. Przy pomocy fantomów mogliśmy nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.
     W drugiej części odwzorowano wnętrze mieszkania, gdzie poprzez różnego rodzaju symulacje mogliśmy być bezpośrednimi świadkami zagrożenia pożarowego. Przeprowadzono z nami  próbną ewakuację w momencie, gdy w budynku wybuch upozorowany pożar.
     Poznaliśmy specyfikę pracy strażaka i zwiedziliśmy wozy strażackie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na smaczny poczęstunek, zorganizowany przez rodziców z okazji Dnia Dziecka.

    • Wakacje, znów będą wakacje (12.06.2019 r.)

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wakacje, znów będą wakacje (12.06.2019 r.).

     Co to znaczy ,,leżeć do góry brzuchem” czy ,,naładować akumulatory”?  W dniu 12.06.2019 r., uczniowie z oddziału O ,,B’’ poznali znaczenie różnych dziwnych powiedzeń, stosowanych przez dorosłych zawartych w książce G. Kazdepke pt.: ,,Powrót Bartusia czyli Co To znaczy…po raz drugi”. Uczniowie wykonali, także wakacyjne prace związane z poznanymi nowymi powiedzeniami😊

                 W roli lektora wystąpiła wychowawczyni oddziału O ,,B’’ pani Agnieszka i pani Justyna z IV ,,A’’. Wszystkim dzieciom życzymy BEZPIECZNYCH I UDANYCH WAKACJI‼😊

                                                                                  Autor: Justyna Tyszka

    • Klasa 2.c i 3.a na wycieczce w Sochaczewie i Żelazowej Woli (06.06.2019r)

    • Dnia 6 czerwca 2019 r. wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Sochaczewa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolejnictwa. Poznaliśmy historię kolei wąskotorowej i nie tylko… Dowiedzieliśmy się, że  pierwsze wagony były ciągnięte przez konie. Bardzo podobała nam się  „Warszawa” (samochód) poruszająca się po torach. Potem cofnęliśmy się w czasie… , bo odbyliśmy podróż  pociągiem „Retro”.  Gdy pociąg zatrzymał się, wysiedliśmy i okazało się, że dotarliśmy do Puszczy Kampinoskiej. No i rozpoczął się spacer, podczas którego podziwialiśmy piękno przyrody, a  pani przewodnik opowiedziała nam o zwyczajach mieszkańców puszczy. Kiedy zaczął doskwierać nam głód, dotarliśmy na polanę i zjedliśmy pyszną kiełbaskę upieczoną na ognisku. Następnie ruszyliśmy do Żelazowej Woli, aby obejrzeć dom urodzenia Fryderyka Chopina oraz otaczający go park. W czasie spaceru uroczymi alejkami towarzyszyła nam muzyka Chopina.

     Wycieczka była pełna atrakcji, dlatego czas minął nam szybko. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

                                                                                                                  Uczniowie klasy 2.c i 3. a