• Wycieczka edukacyjna pod hasłem „Warszawa da się lubić”

14 maja uczniowie klasy 1b oraz 3a wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to inspirowało do obserwacji, doświadczeń, poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań. Z zabawą połączona była też nauka. Już przy wejściu powitał nas robot, którym mogliśmy sterować za pomocą panelu dotykowego, a on wykonywał polecenia. Podczas półtoragodzinnego pobytu w Centrum mogliśmy samodzielnie eksperymentować, wykorzystując do tego interaktywne eksponaty. Czas w tym miejscu minął zbyt szybko. Wszyscy chcemy tam wrócić.

• Jak powstaje książka?

W dniu 17.05.2018 r. uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli razem z opiekunem p. Justyną Tyszką i p. Karoliną Zbiczyńską w zajęciach zorganizowanych w szkolnej bibliotece na temat: ,,Jak powstaje książka?”

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie dowiedzieli się jak wiele osób musi pracować, aby powstała książka, jakie są etapy działań związanych z powstaniem książki zanim trafi ona do naszych domów, księgarń, bibliotek. W celu utrwalenia wiadomości, uczniowie przez chwilę stali się twórcami własnej książki, wymyślali tytuły, wykonywali ilustracje.

• Gościliśmy u Prezydenta Miasta Ostrołęki

Nasza reprezentacja, która wywalczyła brązowy medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce, gościła dziś w Urzędzie Miasta. Tam odbyło się spotkanie z Prezydentem miasta - Panem Januszem Kotowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki - Panem Jerzym Grabowskim.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz ich trenerzy otrzymali gratulacje i upominki. Gospodarze naszego miasta wyrazili swój podziw dla tradycji siatkarskich, które kultywuje szkoła (ich początki sięgają Szkoły Podstawowej nr 7 i utworzonego w nim Gimnazjum nr 1). Obaj Panowie mają nadzieję, że adepci sztuki siatkarskiej odniosą wiele jeszcze sukcesów w tej dziedzinie sportu.

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3