• Szanowni Rodzice!

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zdobyć dofinansowanie do realizacji "Placu zabaw dla dzieci przy SP nr 5" z puli Budżetu Obywatelskiego Ostrołęka 2019.

Dziękujemy, że wsparli nas Państwo w dążeniu do zapewnienia uczniom bezpiecznego oraz atrakcyjnego miejsca zabaw i wypoczynku.

• Czynienie dobra to wielka moc człowieka

Warto pomagać tym, którzy sami nie potrafią się upomnieć i zawalczyć o swoje potrzeby. Takiej bezsilności doświadczają między innymi zwierzęta ze Schroniska "Canis" w Kruszewie. Dlatego nasze Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności, koców i zabawek dla zwierzaków, które są pod opieką tego przytuliska.

• Spotkanie z teatrem lalek w Łomży

Kontakt ze sztuką czyni człowieka wrażliwszym na świat. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest i wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Tu obejrzeliśmy spektakl "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak".

Spektakl był dynamiczny i bardzo ciekawy. Nie sposób było się nudzić.

Przygody Szewca Kopytko i niesfornego Kaczora Kwaka dały nam dużo do myślenia. Bohaterowie zabijali nudę poprzez sprawianie psikusów innym osobom. Nie było to mądre, ale - na szczęście - w porę zrozumieli swój błąd i zaczęli wykorzystywać swój talent do rozśmieszania, by poprawiać humor smutnym ludziom.

• Biegi przełajowe nie są nam straszne!

Bardzo lubimy sport, czego dowiedliśmy w minioną sobotę 6 października, biorąc udział w Zawodach międzyszkolnych w indywidualnych biegach przełajowych.

W zawodach wystartowało niespełna 30 uczniów naszej szkoły.

Najwyższe lokaty wywalczyli:

Zuzanna Parzych - 3 miejsce r. 2007;

Tomasz Wiśniewski 3 miejsce r. 2004;

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Czwartek 18.10.2018

• Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej (12.10.2018 r.)
      • Biegi przełajowe nie są nam straszne!
      • Spotkanie z Mistrzem Świata 2018 w piłce siatkowej Grzegorzem Łomaczem (08.10.2018 r.)
      • Wybory Samorządu Uczniowskiego 29.09.2018
      • Szkolne Zawody Lekkoatletyczne 27.09.2018