• Udział naszych młodych siatkarek w turniejach mini siatkówki

   Udział naszych młodych siatkarek w turniejach mini siatkówki

   17.12.2019 21:57
   W ostatnim czasie nasze dziewczęta z klas 4b i 5b - wychowanki Pani Sylwii Mróz wzięły udział w turniejach mini siatkówki. Dla tych najmłodszych były to pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie. Dziewczętom towarzyszyło mnóstwo emocji a uzyskane wyniki przyniosły dużo radości. Udział w takich turniejach to jeden z cennych elementów szkolenia, dzięki którym nabywają doświadczenie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. 

   W dniu  27 listopada 2019 r. odbył sie turniej dla dziewcząt z klas 5 " Pierwszy krok w dorosły sport" w SP w Ostrołęce. Na 15 startujących zespołów, nasza szkoła zajęła IV i VI miejsce.

   Natomiast drugi turniej odbył się 6 grudnia 2019 dla klas 4  " O kurpiowski Jantar" również w SP 2 w Ostrołęce organizowanym przez SZS. Z naszej szkoły brało udział 7 zespołów, z czego 4 uplasowały się w pierwszej ósemce. Najlepsza nasza drużyna zajęła 2 miejsce.

   Gratulucje dla dziewcząt i Pani trener, życzymy owocnej pracy i kolenych dobrych wyników. 

    

                                              

    

    

  • XIV Szkolny Turniej im. Arkadiusza Gołasia

   XIV Szkolny Turniej im. Arkadiusza Gołasia

   18.09.2019 19:21
   Na zawsze w Naszych sercach

   W dniu 17 września odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej upamiętniający Sylwetkę wybitnego ostrołęczanina, olimpijczyka, organizowany w  14. rocznicę śmierci, absolwenta Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrołęce – Arkadiusza Gołasia. Organizatorem turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego – opiekunowie klas siatkarskich w Szkole Podstawowej nr  5 w Ostrołęce. Zawody wśród dziewcząt i chłopców rozgrywane były dwójkami i trójkami systemem każdy z każdym.  Po zakończonym turnieju delegacja klas siatkarskich złożyła wieniec na grobie śp. Arkadiusza Gołasia

   Jako Dyrektor Szkoły, której absolwentem jest Arkadiusz Gołaś, cieszę się ogromnie, że pielęgnujemy o Nim Pamięć, a młodzież nadal chętnie trenuje piłkę siatkową i wybiera naszą szkołę jako miejsce rozwijania swoich pasji. Poprzez organizację rok rocznie Szkolnego Turnieju i prezentacje sylwetki wybitnego  Ostrołęczanina czujemy, że jest obecny wśród nas. Dzięki takim spotkaniom młodzież uczy się zdrowej rywalizacji i zdobywa nowe umiejętności sportowe oraz społeczne. Uczy się współpracy w grupie a ponadto pielęgnuje pamięć o ludziach bliskich. Arek to doskonały wzór do naśladowania, Jego cechy charakteru i postawa to świetny przykład dla młodego człowieka. – podsumowała turniej Pani Dyrektor Jolanta Gawarkiewicz

   KLASYFIKACJA KOŃCOWA

   Kategoria trójki dziewczęta:

   1. Dominika TARASEWICZ –Niemczyk, Kamila Śnietka, Natalia Woźniel
   2. Izabela Kurhan, Amelia Kośnik, Karolina Piskowska
   3. Kornelia Majkowska, Oliwia Kowalska, Alicja Rychlicka
   4. Karolina Główczyńska, Marta Szlachetka, Jagoda Szlązak
   5. Olina Kobrzyńska, Julia Kwiatkowska, Agnieszka Alewandroicz
   6. Inga Dąbrowska, Nina Gawrych, Amelia Kubeł

   Kategoria trójki chłopcy:

   1. Szymon Mierzejek, Krajewski Krzysztof, Szymon Ostrowski
   2. Miłosz Machnik, Aleksander Sumara, Igor Rawa
   3. Mateusz Tomaszewski, Bartosz Krawczyk, Aleks Białobrzewski
   4. Bartosz Chojnowski, Adam Radwański, Franciszek Pakieła
   5. Kacper Kondrat, Szymon Brzozowski, Piotr Mielnicki
   6. Jakub Bywald, Adam Dudek, Michał Ciechowicz

   Kategoria dwójki chłopcy:

   1. Maciej Kułas, Hubert Pawełek
   2. Jakub Mróz, Bartosz Ziemiński
   3. Filip Pietrzyk, Igor Rostkowski
   4. Piotr Świder, Paweł Piątek

   Każdy z uczestników turnieju został nagrodzony słodkim upominkiem, natomiast w każdej kategorii trzy pierwsze miejsca zostały wyróżnione medalami. Dziękujemy fundatorom nagród:  Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce oraz UKS Olimp Ostrołęka.

    

  • Międzyszkolny turniej mini piłki siatkowej dla dziewcząt klas 4

   Międzyszkolny turniej mini piłki siatkowej dla dziewcząt klas 4

   20.05.2019 22:14
   Dobry występ naszych siatkarek 

   Dnia 18 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej dwójek zorganizowany przez trenerkę Sylwię Mróz dla dziewcząt klas 4. W zawodach wzięły udział 24 zespoły z czterech szkół podstawowych, 6 zespołów z SP 5, 8 zespołów z SP 2, 6 dwójek z SP 6 oraz 4 dwójki z Czerwina. Każda dwójka miała możliwość rozegrania 7 meczów. Dziewczynki miały okazję wykorzystać swoje umiejętności w rywalizacji sportowej. Granie dostarczyło wiele emocji, stresu a jednocześnie mnóstwo radości z każdego zdobytego punktu. Gratulujemy każdej dwójce postawy, sportowej rywalizacji i uzyskanych wyników. Końcowa klasyfikacja: 
   1. SP 6
   2. SP 5
   3. SP 2
   4. SP Czerwin

   Każda z zawodniczek otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dla pierwszych trzech miejsce przygotowano medale i statuetki.
   Dziękujemy za organizację i sprawny przebieg turnieju.

  • Awans naszych lekkoatletek do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych Biegach Przełajowych

   Awans naszych lekkoatletek do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych Biegach Przełajowych

   01.04.2019 22:41
   Brawo dziewczęta !

   Dnia 29 marca odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych. Z naszych lekkoatletek awans do Mazowieckich Igrzysk młodzieży szkolnej wywalczyły: 
   Amelia Kośnik 2007 r.
   Julita Traska 2004r
   Sara Tercjak 2003r
   Katarzyna Możdżyńska 2003r
   Maja Pajewska 2003r
   Finał Mazowsza odbędzie się już 5 kwietnia koło Sochaczewa w Kamionie. Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi Dariuszowi Dąbrowskiemu życząc samych dobrych startów w kolejnym etapie.

     

  • Zawodnicy Olimpu na Turnieju mini piłki siatkowej w Międzyborowie

   Zawodnicy Olimpu na Turnieju mini piłki siatkowej w Międzyborowie

   31.03.2019 10:52
   Dobry występ adpetów siatkówki UKS Olimp Ostrołęka

   Dnia 30 marca wzięliśmy udział w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców w Międzyborowie. 🏆☺️
   W kategorii dwójek reprezentowały klub 4 zespoły, w kategorii trójek 3 zespoły. Każda z drużyn miała możliwość rozegrania siedem meczów. Była to dobra okazja do zebrania doświadczenia boiskowego, radzenia sobie ze stresem i emocjami, nabycia umiejętności współpracy w zespole, oraz możliwość oceny swoich umiejętności. Udział w takich turniejach to nieoceniona lekcja siatkówki szczegolnie dla zawodników stawiających pierwsze kroki na siatkarskich parkietach. 

   W kategorii dwójki zajęliśmy następujące miejsca: II miejsce - Olimp II ( Aleks Białobrzewski, Piotr Mielnicki, Patryk Świder); IV miejsce - Olimp III (Aleksander Lubiak, Artur Rostkowski, Adam Szewczyk); miejsce VI - Olimp I (Franciszek Pakieła, Igor Rawa, Bartek Zieliński); miejsce 11 - Olimp IV ( Szymon Ostrowski, Alan Dziekoński, Michał Ciechowicz, Mateusz Dudziec). 
   W kategorii trójek: miejsce VIII - Olimp II (Bartosz Krawczyk, Szymon Brzozowski, Maciej Białobrzewski, Jakub Zyśk); miejsce IX - Olimp I (Igor Rostkowski, Aleksander Sumara, Krzysztof Krajewski), miejsce XVI- Olimp III (Adam Dudek, Adam Radwański, Maciej Wargacki). 
   Ponadto wyróżniającym się zawodnikiem z nagrodą indywidualną w kategorii dwójek był Aleks Białobrzewski 🏆, a w kategorii trójek - Igor Rostkowski🏆. 
   Gratulujemy chłopcom postawy i uzyskanych wyników. Turniej uważamy za udany 😁👍