• Drodzy Uczniowie 

    W związku z przymusową przerwą w udostępnianiu zbiorów naszej biblioteki proponujemy korzystanie z zasobów Internetu. Poniżej prezentujemy strony, na których bezpłatnie można znaleźć materiały edukacyjne, lektury i inne książki w formie audiobooków lub e-booków:

    www.wolnelektury.pl    Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

    https://lektury.gov.pl/     Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

    www.lekturymp3.pl/

    www.epodreczniki.pl

    www.gov.pl/zdalnelekcje

    www.legalnakultura.pl(strefa edukacji)

    fbc.pionier.net.pl ( w opcji „cały opis” należy wybrać „tytuł”)

    pbc.gda.pl

     Bibliotekarze chętnie udzielą pomocy w poszukiwaniu zasobów lektur i innych książek dostępnych w Internecie. Zapytania prosimy kierować na adres:

    biblioteka@sp5oka.pl