• Cała Polska czyta dzieciom (28.03.2018)

• 04.04.2018 10:16
      • Dnia 28.03.18. pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej, opiekuna SZKW w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, wolontariuszki z klasy IIc, tj. Natalia Drabot, Natalia Orłowska, Kasia Szmigiel oraz z klasy IIi: Marysia Biskup, Zuzia Ciskowska, Gabrysia Gut przeprowadziły w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zajęcia w grupie 4 i 5 – latków w Przedszkolu Miejskim nr 7 „Tęczowa Kraina” w Ostrołęce
      • Uczennice przeczytały w każdej grupie opowiadanie, po czym zadawały dzieciom pytania odnośnie wysłuchanych treści. Kolejnym zadaniem była rywalizacja podczas gorących krzeseł przy rytmach muzyki hiszpańskiej oraz wykonanie kolorowanek o tematyce wielkanocnej i prezentacja prac dzieci. Przedszkolaki szalały podczas wspólnej zabawy chustą animacyjną „Klanza”, min.: budziły Smoka Obiboka, współpracując ze sobą, celowały piłeczkami do dziury (4 - latki okazały się skuteczniejszeJ) oraz grały w kolory „parzącą” piłką, wzięły udział w mini-zawodach sportowych; młodsza grupa układała dodatkowo klocki. Gry i zabawy wzbogacone były symbolicznymi nagrodami. Zwieńczeniem spotkania była wspólna sesja zdjęciowa. Dzieci były zmotywowane i bardzo aktywne. Uczennice Naszej szkoły spisały się na medal!!! Dostałyśmy zaproszenie na kolejne zajęcia już w maju br.!!!

• Wróć do listy artykułów