• Karać czy wyciągać konsekwencje?

• 22.11.2018 08:19
        • Wszystkie badania wykazują ,że kary nie są skuteczną metodą trwałego eliminowania trudnych zachowań.

Jedynie w przypadku ,gdy nie możemy czekać na zachowanie oczekiwane lub zachowanie niepożądane jest zagrażające trzeba zastosować karę w celu przerwania zachowania, pamiętajmy jednak .żeby karać zachowanie ,nie osobę.

Poza tymi szczególnymi sytuacjami dużo skuteczniej działa wyciąganie konsekwencji .

• Jak skutecznie wydawać dziecku polecenia?

• 03.10.2018 09:03
        • Często można usłyszeć od rodziców "mówię do niego, proszę o coś, a on mnie nie słucha!" Zapewniam, dzieci nie mają problemów ze słuchem, potrzebują by w odpowiedni sposób wydawać im polecenia.

• Informacje ogólne

• 03.10.2018 08:52
        • Od miesiąca października zapraszam co miesiać na stronę internetową szkoły na zakładkę psycholog. Reguralnie będę zamieszczać, krótkie a mam nadzieję, że pomocne informacje dotyczące zasad domowych, stosowania konsekwencji, nagród, pochwał.