• Szanowni Rodzice!

    • Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zdobyć dofinansowanie do realizacji "Placu zabaw dla dzieci przy SP nr 5" z puli Budżetu Obywatelskiego Ostrołęka 2019.

     Dziękujemy, że wsparli nas Państwo w dążeniu do zapewnienia uczniom bezpiecznego oraz atrakcyjnego miejsca zabaw i wypoczynku.

     Dyrekcja Szkoły

    • Czynienie dobra to wielka moc człowieka

    • Warto pomagać tym, którzy sami nie potrafią się upomnieć i zawalczyć o swoje potrzeby. Takiej bezsilności doświadczają między innymi zwierzęta ze Schroniska "Canis" w Kruszewie. Dlatego nasze Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności, koców i zabawek dla zwierzaków, które są pod opieką tego  przytuliska.

     Już po raz drugi w czwartek 11 października 2018 roku czekaliśmy na darczyńców, którzy nie zapominają o potrzebach bezdomnych zwierząt. 

     Dziękujemy wolontariuszom (uczniom klasy III d) za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzenie zbiórki.

     Dziękujemy tym, którzy ofiarowali coś od siebie zwierzakom.

    • Spotkanie z teatrem lalek w Łomży

    • Kontakt ze sztuką czyni człowieka wrażliwszym na świat. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest i wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Tu obejrzeliśmy spektakl "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak".

      

     Spektakl był dynamiczny i bardzo ciekawy. Nie sposób było się nudzić.

     Przygody Szewca Kopytko i niesfornego Kaczora Kwaka dały nam dużo do myślenia. Bohaterowie zabijali nudę poprzez sprawianie psikusów innym osobom. Nie było to mądre, ale - na szczęście - w porę zrozumieli swój błąd i zaczęli wykorzystywać swój talent do rozśmieszania, by poprawiać humor smutnym ludziom.

     Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztacie teatralnym, podczas którego tworzyliśmy niesamowite historie o maskach, które mogliśmy oglądać. Wszystkie nasze opowieści były niepowtarzalne i pomysłowe.

     Zostaliśmy artystami teatralnymi i było to niesamowicie przyjemne uczucie.

     Polecamy Wam taką przygodę:)