• UWAGA!

• Zabawa choinkowa planowana na dzień 17.01.2019 r., zostaje odwołana ze względu na ostatnie wydarzenia w kraju. Termin zabawy (po feriach) zostanie podany na stronie.

• Gramy razem z WOŚP!

• Niedzielny finał najpiękniejszej akcji, która jednoczy wszystkich Polaków niezmiennie już ponad 26 lat, tym razem także z naszym udziałem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w Przeglądzie Talentów "Pokaż Maluchu Co Masz W Serduchu". Swoje umiejętności zaprezentowała klasa 2c.

Pokazaliśmy, że serca nasze biją razem z czerwonym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ten sposób uczciliśmy 27. finał tej akcji. Przegląd zorganizowano w Hali Targowej "Feniks".

• Serca biją dla WOŚP!

• Wprawdzie finał tej szlachetnej akcji dopiero w niedzielę 13 stycznia, ale u nas w SP nr 5 zaczynamy "wielkie granie w pomaganie" już w piątek 11. 01. 2019 roku.

Na wszystkich długich przerwach braliśmy udział w akcjach na rzecz WOŚP, w których nabyć można było niebalanle fanty. Wśród nich były: książki, biżuteria, zabawki, płyty, kubki i - cieszące się największą popularnością wśród uczniów starszych klas - bony na niepytanie, dzięki którym można uniknąć konfrontacji z wybranym szkolnym przedmiotem.

Ten dzień udowodnił, że w naszych młodych ciałach biją wielkie serca. Pomagaliśmy chętnie i licytowaliśmy jak szaleni. Była świetna zabawa i poczucie, że współtworzymy coś ważnego.

• DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, PRACOWNICY SZKOŁY!!!!

• 13 stycznia 2019 r.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się  13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Nasza szkoła przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Już w piątek 11 stycznia dziewięcioro uczniów-wolontariuszy będzie zbierało Wasze dary serca na rzecz WOŚP. Podczas długich przerw odbędą się licytacje niespodzianek pozyskanych od Waszych Nauczycieli (warto wyposażyć się w gotówkę!!!). Każdy chętny będzie mógł przypomnieć sobie lub nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jeżeli ktoś z czytających chciałby przekazać coś na licytację należy zgłaszać się do pedagoga szkolnego p. Agnieszki Kornagi-Bałdygi koordynatorki szkolnej akcji WOŚP.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

OTWIERAJMY SERCA NA INNYCH KAŻDEGO DNIA!!!

• Nie bądź zachłanny goniąc za marzeniami... (08.01.2018 r.)

• W dniu 08.01.2019 r. uczniowie z naszej świetlicy razem z opiekunem p. Justyną Tyszką uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.: ,,Nie bądź zachłanny goniąc za marzeniami’’ na podstawie baśni pt.:,,O rybaku i złotej rybce’’ W. i J. Grimm.

Po wysłuchaniu niezwykłych przygód rybaka, jego żony i złotej rybki uczniowie rozmawiali o swoich marzeniach. Uczniowie próbowali, także swoje złote rybki złowić. Na koniec wykonali piękne rybki inspirowane nowo poznaną baśnią.

Przygotowała: p. Justyna Tyszka.