• NASI NA MINI MUNDIALU!!

• Klub OTS Korona Ostrołęka zorganizował turniej – Mini Mundial Ostrołęka 2018. Wzięło w nim udział 16 drużyn z Ostrołęki i powiatu. Rywalizowały one w dniach 18.06 oraz 21.06.

Nie mogło oczywiście zabraknąć Szkoły Podstawowej nr 5! Nasi chłopcy godnie reprezentowali barwy Australii.

W fazie grupowej pokonaliśmy Kolumbię (SP1) i Meksyk (SP Nowa Wieś). W ćwierćfinale w pokonanym polu została Rosja (SP Laskowiec). W półfinale przyszedł czas na rewanż z ekipą Meksyku. Po pełnym zwrotów akcji meczu niestety przegraliśmy 3:4 i przyszło nam walczyć o brązowy medal. Tam lepsi okazali się gracze Panamy (SP2). Ostatecznie kończymy rywalizację na czwartym miejscu!

Całe rozgrywki wygrała drużyna Kostaryki (SP6).

Chłopcom gratulujemy bardzo dobrej postawy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

Szkołę reprezentowali:

1.       Kasjan Godlewski

2.       Kacper Przybyła

3.       Jakub Hajduk

4.       Marcin Kolesiński

5.       Kacper Jankiewicz

6.       Jakub Olbryś

7.       Szymon Brzozowski

8.       Aleksander Sumara

9.       Adam Radwański

10.     Jakub Zyśk

Opiekun: Piotr Żebrowski

• INFORMACJA - zakończenie roku szkolnego

• Zakończenie roku szkolnego dla szkoły podstawowej 22.06.2018 r. o godz.:9:00 sala gimnastyczna.

Zakończenie roku szkolnego dla oddziałów gimnazjalnych 22.06.2018r. o godz.: 12:00 sala gimnastyczna.

Przydzial_sal_na_spotkanie_z_wychowawca.pdf

• Ruszają stypendia Marszałka dla zdolnej młodzieży z Mazowsza

• Informujemy, że 22 czerwca 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019.

• Eksperymentalna nauka - to jest TO!

• Kto chce, niech się leni w oczekiwaniu na wakacje. Nam to nie grozi. My doświadczamy świata w najciekawszy z możliwych sposobów.

My, klasa IIIB, wraz z wychowawczynią - Panią Elżbietą Ossowską, przenieśliśmy się do świata eksperymentów i doświadczeń, które udowodniły, że świat może być barwny i ciekawy, a to, co nas otacza, jest niezwykłe.

Wykonane przez nas eksperymenty to:

1. Lampa - lawa

2. Woda bez grawitacji

3. Ciecz nieniutonowska

4. Tęcza

5. Lewitujące jajko

6.Niepękające bańki

7. Ciastolina

8. Woda i powietrze

Jeżeli chcecie bawić się i uczyć razem z nami, zapraszamy do Szkoły Podstawowje nr 5 w Ostrołęce. Naprawdę warto!