• Siatkarskie zmagania powiatów z naszym udziałem

     22.04.2018

     Dziś emocji dostarczyła nam reprezentacja naszej szkoły w Międzypowiatowych Mistrzostwach w piłce siatkowej w ramach gimnazjady. 

     Wygrywając w grupie z Rzekuniem i Makowem Mazowieckim po 2:0 w półfinale pokonaliśmy Nową Krępę też 2:0. W walce o I miejsce a zarazem o udział w Finale Mazowsza szala zwycięstwa przechyliła się na stronę rywala z Wyszkowa. Ulegliśmy nieznacznie 1:2 (25:19, 22:25, 15:17).. tak niewiele brakowało.. To był dobry mecz, w kluczowych momentach nie wykorzystaliśmy swoich szans. Tak.. jest pewien niedosyt, ale jestem zadowolony z postawy i gry chłopców. Troszkę zabrakło nam szczęścia - podsumował trener Norbert Majkowski. Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta ! 

    • Sukces naszych siatkarzy!

     20.04.2018

     Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bywald Jakub, Denkiewicz Kacper, Dudkowski Antoni, Kułas Maciej, Mróz Jakub, Pawełek Hubert, Pietrzyk Filip, Rawa Kacper, Świder Piotr i Ziemiński Bartosz weszła do Finału Mazowsza wygrywając 17 kwietnia 2018 roku Międzypowiatowe Mistrzostwa w mini piłce siatkowej chłopców w Wyszkowie. Nasze dwa zespoły czwórek pokonały drużyny z Różana, Wyszkowa, Dylewa i Prostynia po 2:0

      

     Jesteśmy dumni, że nas reprezentujecie.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Mazowsza!

    • W KRAINIE BAŚNI...

     16.04.2018

     Dnia 13.04.2018 r. uczniowie z naszej świetlicy razem z opiekunem p. Justyną Tyszką uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.

     W trakcie lekcji uczniowie wysłuchali baśni pt.: ,,Brzydkie kaczątko” J. Ch. Andersena z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Brali udział w kreatywnej zabawie pt.: ,,Powiedz mi coś miłego”, ,, Co czuło brzydkie kaczątko? – ćwiczenia pantomimiczne”. Na koniec uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne związane z treścią utworu.

    • Pasowanie na czytelnika

     16.04.2018

     W czwartek 12 kwietnia 2018r. najmłodsi uczniowie klas: I a, I b i I c naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

     Gośćmi spotkania byli dyrektorzy: pani Dorota Bastek oraz pan Renisław Dmochowski. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez uczennice klas: IV a, IV b, IV c, V b. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie odbyło się  uroczyste pasowanie „Pierwszaków”  na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał „Prośby książki” oraz każda z klas I odebrała pamiątkowy „Dyplom pasowania na czytelnika”. Po uroczystości nauczyciele bibliotekarze zaprosili nowych czytelników do biblioteki, w celu zachęcenia do wypożyczenia pierwszych książek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy „Pierwszak” będzie często odwiedzał bibliotekę, rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

    • I Międzyszkolne Potyczki Matematyczne za nami

     13.04.2018

     W piątkowe popołudnie 13 kwietnia 2018 r. po raz  pierwszy w naszej szkole odbyły się  Międzyszkolne Potyczki Matematyczne. Ideą tego spotkania było popularyzowanie matematyki wśród dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz tworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji uczniów i szkół.

     Współzawodnictwo  odbyło się w dwóch częściach: indywidualnej i zespołowej. 

     Do matematycznych zmagań przystąpiło po dwoje  reprezentantów z  siedmiu ostrołęckich szkół:  SP1, SP2,  SP4, SP 6, SP10,  Społeczna Szkoła Podstawowa STO i SP 5.

     Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami logicznego myślenia i rozumowania kombinatorycznego w rozwiązywaniu  szyfrów, zagadek, krzyżówek, układanek  i innych problemów matematycznych. Oczywiście musieli także dowieść, że biegle opanowali sprawności rachunkowe.

      

     Zdjęcia z potyczek w galerii na stronie internetowej szkoły.

      

     I  MIĘDZYSZKOLNE  POTYCZKI  MATEMATYCZNE - wyniki

     KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

     I miejsce – Mateusz Dylewski  SP 4

     I miejsce – Piotr Mielnicki SP 4

     I miejsce – Błażej  Rochaczewski SP 6

      

     II miejsce – Przemysław Mąka SP 1

     II miejsce – Aleksandra Mierzejewska  SP 1

     II miejsce – Aniela Pędzich SP 10

     II miejsce – Michał Sienkiewicz SP 6

     II miejsce – Kornelia Pakuła SP 10

      

     III miejsce – Tymoteusz Kłoskowski SP 5 

     III miejsce – Bartłomiej Mierzejewski SSP STO

     III miejsce – Amelia  Bednarczyk SP 2

     III miejsce – Julia Czerwińska SP 5 

     III miejsce – Gabriel Pyskło SP 2 

     III miejsce – Igor Gumkowski SSP STO

      

     KLASYFIKACJA GENERALNA

     I miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 4

     II miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 1

     III miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 6

    • "Majówka" 2018

     12.04.2018

     W dniach 30.04, 02.05 oraz 04.05 nie ma zajęć dydaktycznych. W tych dniach zorganizowane są zajęcia opiekuńcze. Świetlica czynna jest w godzinach 7:00 - 17:00.

    • Nabór - klasa sportowa o profilu pływanie i tenis ziemny

     12.04.2018

     Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce w porozumieniu z klubami sportowymi Squatina oraz Ostrołęckim Towarzystwem Tenisowym ogłasza nabór do klasy czwartej sportowej o profilu pływanie i tenis ziemny. Zapewniamy profesjonalny poziom szkolenia z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą trenerską.

     Testy sprawnościowe dla obecnych klas trzecich szkoły podstawowej odbędą się:

     pływanie – 27.04.2018 r, godz.: 15:00 – 17:00
     tenis ziemny – 27.04.2018 t. godz. : 17:00

      

     Zainteresowanych rodziców zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres email: biezunskamaja@gmail.com do 20 kwietnia.

    • Konferencja o zawodzie kierowcy mechanika w OCK

     12.04.2018

     Dnia 11.04.18r. Przedstawiciele Naszej szkoły uczestniczyli w małej sali Ostrołęckiego Centrum Kultury w spotkaniu z lokalnymi transportowcami
     i przedstawicielami firm spedycyjnych.

     Przedstawiono na nim kierunki kształcenia na kierowców pojazdów ciężarowych oraz sposoby nawiązania współpracy z firmami. Spotkanie było skierowane m.in. do uczniów i absolwentów szkół, którzy stoją przed decyzją wyboru dalszego kształcenia lub zatrudnienia. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak obecnie przedstawia się rynek, jeśli chodzi o zatrudnienie kierowców zawodowych, transport międzynarodowy, zarobki kierowców w skali kraju i świata czy np. jakie podjąć kroki, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie w tym zakresie.

    • OMNIBUS jest wśród nas!

     12.04.2018

     Uczniowie klas III mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas XXI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Omnibus", który odbył się w środę 11 kwietnia 2018 r. w  Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce. 

     Szkołę Podstawową nr 5 reprezentował Jakub Kamiński, uczeń klasy III b, przygotowany przez p. Elżbietę Ossowską. Wykazał się bardzo dobrą znajomością wiedzy ogólnej i otrzymał wyróżnienie.

     Gratulujemy!

      

   • ZAJĘCIA Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO
    • ZAJĘCIA Z ZAKRESU DORADZTWA ZAWODOWEGO

     11.04.2018

     W II okresie, w roku szkolnym 2017/2018, Pani Izabela E. Dąbrowska przeprowadziła w oddziałach 7a, 7b, 7c zajęcia warsztatowe (problemowe, aktywizujące młodzież), wzbogacone filmami edukacyjnymi z zakresu doradztwa zawodowego. Były one poświęcone nabywaniu umiejętności współpracy w grupie, rozwiązywaniu konfliktów. Uczniowie poznali zagadnienia związane z planowaniem i zarządzaniem swoją karierą edukacyjno – zawodową, a także specyfikę i kwalifikacje w zakresie omawianych grup zawodów. Młodzież projektowała również  t-shirty dla „człowieka sukcesu”. Zajęcia zostały podsumowane ankietą ewaluacyjną wypełnioną przez uczniów.

      

     Dziękuję Wychowawcom oddziałów siódmych i młodzieży za efektywną współpracę!

                             Izabela E. Dąbrowska – doradca zawodowy

    • VIII Ostrołęcki Przegląd Piosenki Dziecięcej „Z piosenką łatwiej iść przez życie - Moja Ojczyzna”

     10.04.2018

     Pod takim hasłem 6 kwietnia w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się przegląd piosenki organizowany od ośmiu lat przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Stanisława Jachowicza.

     Naszą szkołę reprezentował zespół SCHRON w składzie: Zuzanna Michalak, Klaudia Gudelska, Magda Piskata, Piotr Brzozowski  (w kategorii solista), Franek Samsel, Szymon Bakuła, Szymon Łaszczewski, Alan Rawa.  Nasi bohaterzy wykonali piosenki „Płynie Wisła, płynie” i kurpiowskiego „Konika”.  Wszyscy spisali się rewelacyjnie! Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i aplauzem publiczności.  Uczniów do występu przygotowała Agnieszka Kornaga-Bałdyga – pedagog szkolny.

    • „JAK TO DAWNIEJ NA KURPIACH BYWAŁO”

     10.04.2018

     Najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła twórczyni ludowa Pani Czesława Lewandowska. Podczas 5-godzinnych warsztatów w ciekawy i wesoły sposób opowiadała dzieciom o tradycjach  i zwyczajach kurpiowskich, prezentowała wykonane przez siebie rękodzieła, odpowiadała na wszystkie pytania uczestników.

     Najwięcej czasu poświęciła zwyczajom wielkanocnym, gdyż odwiedziła nas przed Świętami - 27 marca. Uwieńczeniem każdego ze spotkań było wykonywanie pisanek, które łączyły tradycję ze współczesnością. Organizatorkami warsztatów były p. Agnieszka Kornaga-Bałdyga – pedagog szkolny, opiekun zespołu SCHRON  oraz p. Milena Bakuła – terapeuta, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

    • Nasi siatkarze górą!

     09.04.2018

     W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Mistrzostwa Miasta w mini piłce siatkowej. W turnieju wzięły udział cztery zespoły z: SP 1, SP 2, SP 6 i my - gospodarze rozgrywek.

     Graliśmy w systemie każdy z każdym i... wygraliśmy wszystkie mecze. 

     II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6,

     III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1,

     IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2.

     Wielkie brawa dla naszej reprezentacji i życzymy kolejnych sukcesów :)

      

    • Informacje o konkursach

     09.04.2018

     UWAGA UCZNIOWIE

     KLASY  II GIMNAZJUM!

      

     Zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym

     na stronę internetową nt. „Moja rodzina, szkoła i zainteresowania”.

     Prace konkursowe przynosimy na płytach CD/DVD do dnia

     11.05.2018r. do nauczycielek informatyki.

     Prosimy o terminowe oddawanie prac.

     A. Rupińska

     E. Staśkiewicz

     UWAGA UCZNIOWIE

     KLAS  SZÓSTYCH I SIÓDMYCH!

      

     Zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym

     na prezentację multimedialną nt. „Twórczość ludowa na Kurpiach”.

     Prace konkursowe przynosimy na płytach CD/DVD do dnia

     07.05.2018r. do nauczycielek informatyki.

     Prosimy o terminowe oddawanie prac.

     E. Staśkiewicz

     A. Rupińska

     UWAGA UCZNIOWIE

     KLAS  CZWARTYCH I PIĄTYCH!

      

     Zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym

     na animację postaci w Logomocji (edytor postaci).

     Konkurs odbędzie się  17.05.2018r. w sali 24  i 121 w godz. 1430 -1530.

     Chętni  uczniowie proszeni są o zapisywanie się na konkurs

     do nauczycielek informatyki do 30.04.2018 roku

     E. Staśkiewicz

     A. Rupińska

    • RAZEM CZYTAMY , ŚWIAT ODKRYWAMY! (06.04.2018)

     09.04.2018

     Dnia 06.04.2018 uczniowie z naszej świetlicy  razem z opiekunem p. Justyną Tyszką i p. Karoliną Milewską-Lipką uczestniczyli w kreatywnych warsztatach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali wiersza Michała Zawadki pt.: ,,Farma wyobraźni” oraz brali udział w ciekawych zabawach rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Na koniec dzieci wykonały interesujące prace plastyczne inspirowane nowo poznaną książką.

     Nie możemy się doczekać już kolejnego spotkania

    • Szkolne Bajanie - konkurs dla tych, co najpiękniej opowiadają...

     05.04.2018

     Dawno temu bajarz stary

     Tworzył cudne opowieści,

     A że lubił podróżować…

     Przepadł gdzieś bez wieści.

     Jeśli zechcesz być bajarzem,

     Pióro bierz i ruszaj z nami

     Do krainy opowieści,

     Przybądź. Zaczynamy!

      

     Jeśli masz talent do tworzenia niezwykłych historii, wymyślasz na poczekaniu zwariowane opowieści i potrafisz czarować sposobem, w jaki mówisz, jest to konkurs właśnie dla Ciebie.

     „Szkolne Bajanie” – to niecodzienna przygoda z baśnią, jakiej nie poznał jeszcze nikt. Baśń tę stworzysz Ty. Zapiszesz ją i opowiesz komisji podczas finału konkursu.

     Chęć udziału w konkursie należy zgłaszać do 11 kwietnia 2018 roku do nauczycieli języka polskiego.

     Regulamin konkursu.

     1. Konkurs „Szkolne Bajanie” adresowany jest do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce.
     2. Osoba biorąca w konkursie zgłasza chęć udziału w nim do 11 kwietnia 2018 roku do nauczyciela języka polskiego, który prowadzi w danej klasie zajęcia.
     3. Uczestnik konkursu wymyśla baśń, którą wygłasza ustnie podczas finału konkursu.
     4. Finał konkursu „Szkolne Bajanie” odbędzie się w środę 25 kwietnia 2018 roku o godzinie 11.30 w bibliotece szkolnej.
     5. Na zwycięzców czekają niepowtarzalne nagrody.
     6. Komisja ma prawo zdyskwalifikować uczestnika, który zaprezentuje baśń, w której pojawi się zbyt wiele nawiązań do znanych już opowieści.
   • KONKURS PLASTYCZNY
    • KONKURS PLASTYCZNY

     05.04.2018

     „Najciekawsze kraje europejskie”

     W związku ze zbliżającym się Dniem Europejskim

     zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły

     do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:

     „Najciekawsze kraje europejskie”.

      

     Prace powinny być  wykonane w formacie A3, dowolną techniką plastyczną i złożone do 25 kwietnia 2018 r. do p. Renaty Burghardt lub p. Łukasza Symołon.

     Na zwycięzców czekają nagrody.

     Organizatorzy

     Zespół Języków Obcych

   • Cała Polska czyta dzieciom! (28.03.2018)
    • Cała Polska czyta dzieciom! (28.03.2018)

     04.04.2018

     Dnia 28.03.18. pod kierunkiem Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej, opiekuna SZKW w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, wolontariuszki z klasy IIc, tj. Natalia Drabot, Natalia Orłowska, Kasia Szmigiel oraz z klasy IIi: Marysia Biskup, Zuzia Ciskowska, Gabrysia Gut przeprowadziły w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zajęcia w grupie 4 i 5 – latków w Przedszkolu Miejskim nr 7 „Tęczowa Kraina”
     w Ostrołęce.

     Uczennice przeczytały w każdej grupie opowiadanie, po czym zadawały dzieciom pytania odnośnie wysłuchanych treści. Kolejnym zadaniem była rywalizacja podczas gorących krzeseł przy rytmach muzyki hiszpańskiej oraz wykonanie kolorowanek o tematyce wielkanocnej i prezentacja prac dzieci. Przedszkolaki szalały podczas wspólnej zabawy chustą animacyjną „Klanza”, min.: budziły Smoka Obiboka, współpracując ze sobą, celowały piłeczkami do dziury (4 - latki okazały się skuteczniejszeJ) oraz grały w kolory „parzącą” piłką, wzięły udział w mini-zawodach sportowych; młodsza grupa układała dodatkowo klocki. Gry i zabawy wzbogacone były symbolicznymi nagrodami. Zwieńczeniem spotkania była wspólna sesja zdjęciowa. Dzieci były zmotywowane i bardzo aktywne. Uczennice Naszej szkoły spisały się na medal!!! Dostałyśmy zaproszenie na kolejne zajęcia już w maju br.!!!

   • Misterium Wielkanocne 28.03.2018
    • Misterium Wielkanocne 28.03.2018

     28.03.2018

     W dniu 28.03.2018r. odbyło się w naszej szkole Misterium Męki Pańskiej.

     Uczniowie kl. IV b,c oraz Vb w piękny sposób przybliżyli nam historię życia aszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa oraz przygotowali nas do przeżycia Triduum Paschalnego.

     Misterium przygotowała p. Małgorzata Kruczyk

   • Konkurs Piosenki Angielskiej „The voice of SP5” 2018
    • Konkurs Piosenki Angielskiej „The voice of SP5” 2018

     28.03.2018

     26 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej „The voice of SP5”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-IV.  Śpiewali oni zarówno znane wszystkim piosenki dziecięce tj. „Head shoulders knees and toes” czy „If you're happy” jak również trudniejszy repertuar takich wykonawców jak Alan Walker, Margaret czy zespół Police.

     Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużym talentem wokalnym i językowym. Trudno było wybrać zwycięską trójkę, dlatego też każdy mały i duży piosenkarz został wyrózniony oraz nagrodzony przez organizatora konkursu p. Justynę Majk.

      

     Uczestnicy konkursu:

     Wiktoria Giza – klasa Ib

     Piotr Brzozowski – klasa Ib

     Stanisław Majewski – klasa Ia

     Amelia Siemborska – klasa IIa

     Zuzanna Dajcz – klasa IVa

     Eliza Napiórkowska – klasa IVc

     Katarzyna Matuszak – klasa IVc

      

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

    • OLIMPUSEK 2018

     28.03.2018

     27 marca odbył się w szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka angielskiego OLIMPUSEK, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III.

     Testy składały się z 21 pytań o różnej skali trudności. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów. W konkursie wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły: 9 uczniów klas pierwszych, 1 uczennica klasy drugiej oraz 2 uczniów klasy trzeciej.  Niestety na wyniki konkursu musimy poczekać do 16 maja. Trzymamy kciuki !!!

   • OFICJALNA PREZENTACJA „NAWIGATORA…”
    • OFICJALNA PREZENTACJA „NAWIGATORA…”

     28.03.2018

     Dnia 26 marca 2018r. w Ostrołęckim Centrum Kultury oficjalnie zaprezentowano przeznaczoną dla młodzieży publikację zatytułowaną „Nawigator wspomagający młodzież w wyborze szkoły – zawodu w Mieście Ostrołęka na rok szkolny 2018/2019”.

     Książka ta ma w swoim założeniu stanowić swego rodzaju poradnik ułatwiający wybór atrakcyjnego i ciekawego zawodu. „Nawigator” jest zbiorowym dziełem doradców zawodowych ostrołęckich placówek, wydanym pod kierownictwem dra Mirosława Rosaka i dr Izabeli Edyty Dąbrowskiej. W jej opracowaniu wzięło udział łącznie jedenaście osób związanych z ostrołęcką oświatą oraz środowiska reprezentujące przedsiębiorców. Kompendium wiedzy mającej młodemu człowiekowi ułatwić wybór kariery zawodowej jest dostępne zarówno
     w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

     Do udziału w prezentacji zaproszono dyrektorów, nauczycieli, specjalistów i uczniów ostrołęckich szkół.

    • Słodki smak wygranej

     26.03.2018

     Z rozkoszą zrealizowaliśmy nagrodę zdobytą w I Międzyszkolnym Turnieju Klas Trzecich – „Klasa na piątkę”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5. Bawiliśmy się wspaniale w sali zabaw „Urwis”.

     Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi kierowcy, kiedy zasiedliśmy za kierownicami aut. Przestrzegaliśmy zasad ruchu drogowego, dlatego nie było żadnej stłuczki. Basen z tysiącem kulek to prawdziwy raj do realizacji najdziwniejszych pomysłów. Szaleństwu nie było końca, kiedy pokonywaliśmy rożnego rodzaju tunele, przeszkody i mknęliśmy ze zjeżdżalni. Wyzwaniem dla niektórych z nas było „wdrapywanie się” po ściance wspinaczkowej. Kiedy nasze siły opadały, mogliśmy regenerować je korzystając z wizualnych i kinestetycznych gier, poddać upiększaniu nasze twarze, a także skorzystać  z przygotowanego specjalnie na naszą cześć poczęstunku.

     Mimo tego, że jesteśmy stałymi bywalcami takich miejsc, to wyjście było dla nas wspaniałą nagrodą. W końcu… zapracowaliśmy na nie!

                                                                                                                  Uczniowie kl. III a i b

      

    • Nawigator 2018

     22.03.2018

     Planujesz swoją zawodową przyszłość i niebawem ukończysz gimnazjum, wobec tego ten Nawigator jest odpowiedni dla Ciebie! Decyzja dotycząca wykształcenia i zawodu jest jedną z najważniejszych w życiu. Kształcenie zawodowe jest zróżnicowane, interesujące, przekazuje praktyczną i teoretyczną wiedzę oraz odpowiednie umiejętności. Jest ono warunkiem do zdobycia kariery, wynagrodzenia, społecznego statusu i zawodowej satysfakcji.

   • Cała Polska Czyta Dzieciom 2018
    • Cała Polska Czyta Dzieciom 2018

     22.03.2018

     W dniu 22.03.2018 r., grupa wolontariuszek:

     Magdalena Augustyniak, Katarzyna Chojnowska, Joanna Polak, Gabriela Dymerska, Martyna Trzaska, Julia Zglejszewska wraz z opiekunem Agnieszką Świtaj, przeprowadziła akcje Cała Polska Czyta Dzieciom, w przedszkolu miejskim nr. 1 w grupie „motylki”. W trakcie spotkania wolontariuszki czytały książki, dzieci brały udział w quizie „Bystry przedszkolak”, dostawały drobne nagrody, oraz bawiły się z chustą animacyjną „Klanza”. Zabawa dostaryczła wiele radości zarówno przedszkolakom jak i wolontariuszom, za rok zabieramy się ponownie!

   • Warto do nas dołączyć i kształcić się w SP nr 5!
    • Warto do nas dołączyć i kształcić się w SP nr 5!

     20.03.2018

     Przekonali się o tym rodzice, którzy odwiedzili nas we wtorkowe popołudnie 20 marca 2018 roku. Szkoła zorganizowała Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentowała zainteresowanym osobom swoją aktualną ofertę edukacyjną oraz propozycje kształcenia w klasach ukierunkowanych w przyszłym roku szkolnym 2018/2019.

     Pani Dyrektor Jolanta Gawarkiewicz przedstawiła atuty szkoły, wśród których warto podkreślić:

     - wysoki poziom kształcenia, który zapewnia wykwalifikowana kadra pedagogiczna,

     - liczne zajęcia pozalekcyjne, które służą rozwijaniu indywidualnych zainteresowań dzieci,

     - doskonale wyposażone klasopracownie przedmiotowe,

     - kompleks sal gimnastycznych,

     - zajęcia specjalistyczne, które pomagają dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

     Nauka w Szkole Podstawowej nr 5 odbywa się w systemie jednozmianowym, a na dzieci, które pozostają w szkole w oczekiwaniu na rodziców, czeka świetlica szkolna, która sąsiaduje z doskonale wyposażoną biblioteką.

      

     Po prezentacji wstępnej rodzice wraz z dziećmi odwiedzali wybrane sale lekcyjne, gdzie mogli się z bliska przyjrzeć temu, jak funkcjonuje nasza szkoła. Te odwiedziny przyniosły naszym gościom nowe spostrzeżenia. Obserwowaliśmy doświadczenia biologiczne i chemiczne – tu na własne oczy podziwialiśmy magię otaczającego nas świata. W hali sportowej odbywały się pokazy treningów siatkarskich oraz lekkoatletycznych, w których przyszli uczniowie chętnie brali udział. Nauczyciele języków obcych przygotowali ciekawe zajęcia lingwistyczne, podczas których uczyliśmy się poprzez zabawę, a w świetlicy szkolnej uczniowie zaprezentowali nam niezwykle barwną i zabawną wersję opowieści o Czerwonym Kapturku.

     Dziękujemy naszym gościom za to spotkanie i zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 5 w roku szkolnym 2018/2019. Niezwykły świat czeka na to, byśmy poznawali go razem. Dołączcie do nas!

   • TARGI EDUKACYJNE 2018
    • TARGI EDUKACYJNE 2018

     21.03.2018

     Dnia 20.03.18r. w godz. 9.00 – 13.00 doradca zawodowy Naszej szkoły, tj. Pani Izabela Edyta Dąbrowska reprezentowała Zespół Doradców Zawodowych Urzędu Miasta Ostrołęki, który przygotował stoisko prezentujące uczniom 3. klas gimnazjalnych innowacyjną publikację z zakresu doradztwa zawodowego pt. „Wybierz szkołę zawodową. Pomożemy Tobie trafić do celu! Nawigator wspomagający uczniów w wyborze szkoły – zawodu w Mieście Ostrołęka na rok szkolny 2018/2019”.

     Jego celem jest wsparcie młodzieży w procesie wyboru szkoły i kierunku kształcenia, a także planowania kariery edukacyjno - zawodowej. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem uczniów, dyrektorów, pedagogów i wychowawców, zarówno szkół ostrołęckich, jak i powiatowych (Nowa Wieś, Troszyn, Myszyniec, Goworowo, Lipniki, Baranowo, Zawady).

     Organizatorami XVI edycji Prezentacji Edukacyjnych byli: Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce oraz Wojewódzki Urząd Pracy - filia w Ostrołęce. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Miasta Ostrołęki, Delegatura Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce. Partner: Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

      

     Przewodnicząca Zespołu Doradców Zawodowych

     Izabela E. Dąbrowska

   • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ZAWÓD MOICH MARZEŃ”
    • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ZAWÓD MOICH MARZEŃ”

     21.03.2018

     Dnia 19.03.18r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce odbył się finał pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu pt. "Zawód moich marzeń".

     W konkursie wzięli udział uczniowie z Ostrołęki, Nowej Wsi, Wąsewa, Chorzel, Różana, Baranowa, Młynarzy, Zawad i Szelkowa, tj. ponad 70. uczestników. Mieli oni za zadanie przedstawić zawód swoich marzeń w jednej z czterech kategorii: plakat, prezentacja multimedialna, praca fotograficzna i ulotka reklamowa. Prace miały się skupiać wokół kierunków kształcenia, jakie ma w swojej ofercie ZSZ nr 1 w Ostrołęce: technik elektronik, technik elektryk, technik geodeta, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk czy technik transportu drogowego.

     Gośćmi specjalnymi na gali finałowej konkursu byli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz miejscowych firm, które dodatkowo zaprezentowały się uczniom - możliwe, iż przyszłym pracownikom.

     W kategorii PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:  1. miejsce zajął uczeń Naszej szkoły, Jakub Piątek (3j), który pod kierunkiem Pani dr Izabeli E. Dąbrowskiej przygotował na wysokim poziomie interaktywną prezentację zawodu mechatronik. Gratulacje!

   • Rekolekcje Wielkopostne w oddziałach "zerówki"
    • Rekolekcje Wielkopostne w oddziałach "zerówki"

     19.03.2018

     Oddziały ,,O a” i ,,O b”, podczas REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH,

     będą miały inną organizację zajęć.

     Zajęcia zaczynamy o 8.30, kończymy o 13.30.

     W tych dniach 19, 20, 21 marca 2018r. uczniowie będą uczestniczyli we Mszy Św. Ze szkoły wychodzimy o godz. 11.00, wracamy do niej ok. godz. 12.40.

     Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc rodziców podczas wyjścia do Kościoła.

    • Dzień otwarty 20.03.2018

     14.03.2018

     Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Uczniowie serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie się w naszej szkole 20.03.2018r. o godzinie 16:00.Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców klas „0”,uczniów klas III wraz z rodzicami oraz wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole.

     Wyjątkową ofertę kierujemy do uczniów klas III szkoły podstawowej, którzy kochają sport(piłkę siatkową, piłkę nożną, lekką atletykę), uczniów pragnących poznać tajemnice matematyki, zainteresowanych światem przyrody oraz tych, którzy chcą rozwijać umiejętności językowe. Dla tych uczniów proponujemy  od 01.09.2019r. naukę w klasach czwartych:

     - sportowych o profilu piłki siatkowej, piłki nożnej i lekkiej atletyki,

     - z elementami biologii i chemii,

     - ze zwiększoną ilością godzin matematyki,

     - ze zwiększoną ilością godzin języka angielskiego , z językiem niemieckim i francuskim,

     - klasę integracyjną

      

     SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   • "Rodzina na 5!" - turniej rodzinny
    • "Rodzina na 5!" - turniej rodzinny

     19.03.2018

     15. 03. 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce odbył się Turniej Rodzin dla uczniów i rodziców ostrołęckich oddziałów „0”. W Turnieju wzięli udział uczniowie, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele z Miejskich Przedszkoli nr 7, 8, 10, 13, 17 i Szkoły Podstawowej nr 5.

     Uczestnicy Turnieju układali wieże z klocków, odgadywali melodie, rywalizowali w konkurencjach sportowych, tańczyli zumbę, a wszystko to odbywało się w rodzinnej atmosferze i zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji.

     Wśród dorosłych uczestników konkursu rozlosowano 13 nagród (między innymi rodzinne obiady w ostrołęckich restauracjach, rodzinne strzyżenie, karnety na basen, wejścia na kręgielnię oraz upominki rzeczowe).

     Przedszkolnym rodzinom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.

   • Klasy III są na piątkę!
    • Klasy III są na piątkę!

     14.03.2018

     Być na piątkę, to znaczy umieć dużo, ale nie tylko wiedza czyni uczniów bardzo dobrymi. Trzeba jeszcze umieć ze sobą współpracować i bawić się, potrafić sobie wzajemnie pomagać i wspierać się w każdym działaniu. 

     Dzisiejszy turniej, zorganizowany w naszej szkole udowodnił, że klasy III są na piątkę!

     Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej - gospodarz i pomysłodawca turnieju - gościła u siebie trzecioklasistów z zaprzyjaźnionych ostrołęckich szkół podstawowych (nr: 1, 2, 3, 4 i 10). Drużyny brały udział w konkurencjach, które sprawdzały ich wiedzę, refleks, sprawność fizyczną oraz pomysłowość i umiejętność współdziałania w grupie. Rozwiązywaliśmy wspólnie kalambury, odgadywaliśmy tytuły piosenek, których usłyszeliśmy jedynie fragment oraz próbowaliśmy swych sił w konkurencjach sportowych. Przez chwilę mogliśmy nawet poczuć się jak Adaś Niezgódka, który od Pana Kleksa otrzymywał kolorowe piegi. Były wyścigi z jajkiem na łyżce oraz slalomy. To wszystko dowiodło, że uczniowie klas III to bardzo wesoła kompania, która potrafi znakomicie się bawić.

     Dziękujemy uczestnikom turnieju za udział w zabawie.

     Dziękujemy także sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody dla drużyn biorących udział w turnieju. Naszymi dobroczyńcami są:

     - Hotel "KORONA",

     - PKO Bank Polski,

     - "Best Office" w Ostrołęce,

     - Park Wodny "AQUARIUM",

     - Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce,

     - ŁUBUDU Bowling & Good Time,

     - Sala Zabaw "Urwis",

     - Salon Fryzjerski "Metamorfoza" Iwona Dobek,

     - Salon Fryzjerski "Picasso" Katarzyna Łapińska,

     - Studio Urody "Laurel",

     - Restauracja "Kugiel" Aneta Kurpiewska,

     - Pizza "Rica",

     - "Czas na Herbatę",

     - Sklep "Kawa czy herbata" Mirosław Michałowski,

     - "CELLPAK" Zdzisław Koziatek

     - "Comfort" Marcin Pliszko

     - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce.

   • I Międzyszkolny Konkurs Poezji Maryjnej
    • I Międzyszkolny Konkurs Poezji Maryjnej

     19.03.2018

     13 marca 2018r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Poezji Maryjnej. Wzięło w nim udział 35 uczestników z ostrołęckich podstawówek. Jury doceniło właściwy dobór tekstów, piękną intonację oraz ciekawe interpretacje poezji. 

     Po burzliwych obradach wyłonili zwycięzców w 6 kategoriach:

     w kategorii klas pierwszych:

     1 miejsce – Nadia Paliwoda

     2 miejsce – Zuzanna Michalak

     3 miejsce – Wiktoria Rawa

      

     w kategorii klas drugich

     1 miejsce – Zuzanna Siemborska

     2 miejsce – Łucja Jankowska

     3 miejsce – Amelia Siemborska

      

     w kategorii klas trzecich

     1 miejsce – Ewa Florek

     2 miejsce – Amelia Bednarczyk

     3 miejsce – Łukasz Bębenek

     ü 

     w kategorii klas czwartych

     1 miejsce – Wiktoria Lewandowska

     2 miejsce – Apolonia Karpińska

     3 miejsce – Marta Pędzich

      

     w kategorii klas piątych

     1 miejsce – Mikołaj Dębski

     2 miejsce – Karol Kośnik

     3 miejsce – Marcin Pawlak

      

     w kategorii klas siódmych

     1 miejsce – Stanisław Kubeł

     2 miejsce – Mateusz Bednarczyk

     3 miejsce – Amelia Malinowska

      

     Zwycięzcom gratulujemy!!! I zapraszamy do naszej Piątki za rok.

   • Klasa 3a w Kręgielni
    • Klasa 3a w Kręgielni

     19.03.2018

     Aby uczcić szczególny dla dziewcząt w naszej klasie dzień wybraliśmy się 15 marca 2018 roku do kręgielni. Wszyscy byliśmy podekscytowani tym wyjściem. Chcieliśmy miło spędzić czas, ale i spróbować swoich sił w toczeniu kul.

     Wszyscy staraliśmy się je precyzyjnie kierować, żeby strącić wszystkie kręgle. Jednym razem wychodziło lepiej, innym gorzej, ale nikt tym nie przejmował się, bo było dużo śmiechu i wszyscy świetnie bawiliśmy się. Do szkoły wracaliśmy pełni pozytywnej energii i zadowoleni z udanego dnia.

   • Na podbój Warszawy ze śpiewem na ustach
    • Na podbój Warszawy ze śpiewem na ustach

     19.03.2018

     Kto nie chce, niech nie wierzy, ale z nami - na wycieczkach szkolnych - nie sposób się nudzić. Ledwie koła autokaru wykonały jeden pełny obrót wokół własnej osi, zabawa trwała na całego. Dźwięki przeboju Sławomira prowadziły nas wprost do Warszawy, gdzie zaplanowane wcześniej przez Biuro Podróży "Azymut" czekały na nas atrakcje.

     Najpierw próbowaliśmy swych sił w Hangarze 646, gdzie - pod okiem instruktora - opanowaliśmy w okamgnieniu sztukę bezpiecznych akrobacji na trampolinach. Okazało się, że jesteśmy niezwykle pojętnymi uczniami i większość z nas mogłaby kształcić swoje umiejętności w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku.

     Po przerwie na posiłek, gdy baterie zostały doładowane, zwiedziliśmy "Niewidzialną Wystawę". Było to dla nas ogromne przeżycie. Mogliśmy przez chwilę doświadczyć tego, jak z codziennością radzą sobie osoby niewidome oraz słabowidzące. Spacerując po ekspozycji powoli uczyliśmy się wykorzystywać zmysły, które zastępowały nam możliwość patrzenia na świat. Krocząc przez rzeczywistość, spowitą w całkowitą ciemnosć, rozpoznawaliśmy kolejne eksponaty, które kryły się w salach tematycznych.

     Polecamy wszystkim takie wycieczki. Zabawa łączy sie z nauką, a wiedzę przyswaja się w zupełnie bezbolesny sposób. 

     Uczniowie klas: 4b, 5a, 7a i 2d.

   • Szkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce
    • Szkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce

     19.03.2018

     W dniu 14.03.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce dla uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych. Młodzież rozwiązywała test wymagający znajomości podstawowych zagadnień z zasad i historii muzyki oraz wiedzy o instrumentach. Celem konkursu było upowszechnianie kultury muzycznej wśród uczniów naszej szkoły. Najlepsze okazały się:

     1.      miejsce: Faustyna Żerańska – kl. VII „a”, 

     2.      miejsce: Paula Orłowska – kl. III „b” (oddział gimnazjalny), 

     3.      miejsce: Zuzanna Piekarska – kl. III „a” (oddział gimnazjalny).

     Gratulujemy laureatkom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

     Organizatorzy – nauczyciele muzyki: Mateusz Kruczyk, Iwona Borkowska

   • XVIII konkurs geograficzny „Obieżyświat” (10.03.2018)
    • XVIII konkurs geograficzny „Obieżyświat” (10.03.2018)

     19.03.2018

     10.03.2018r. w Czerwinie odbył się XVIII konkurs geograficzny „Obieżyświat”, tym razem pod hasłem „Karawaną przez pustynię”. W konkursie wzięło udział 71 uczniów z 11 szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Dominik Opęchowski, uczeń klasy III B gimnazjum, zajął I miejsce a Grzegorz Ołdak, uczeń klasy III J, został wyróżniony .Grzesia od zwycięzcy dzieliło 1,5 punktu.

     Gratulujemy chłopcy !

   • Wijemy palmy jak twórcy ludowiv
    • Wijemy palmy jak twórcy ludowiv

     20.03.2018

     Święta Wielkiej Nocy przed nami i dlatego postanowiliśmy się do nich dobrze przygotować. Wybraliśmy się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej, by fachowcy opowiedzieli nam o świątecznej obrzędowości oraz wprowadzili nas w tajniki wicia tradycyjnych palm.

     Wprawdzie "Nie święci garnki lepią", ale własnoręczne przygotowanie kwiatków i uwicie palmy było dla nas sporym wyzwaniem. Poradziliśmy sobie świetnie i w tym roku każdy z nas poświęci swoją własną palmę. Wiemy, że będzie chroniła nasze domy i przypominała o tym, jak zdolni potrafimy być, gdy ktoś umiejętnie nas poprowadzi.

     Swoje palmy tworzyli uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą - Panią Aliną Piastą, III b pod opieką Pani Elżbiety Ossowskiej i młodzież z klasy V b z Panią Renatą Zwierz-Brzostek.

   • Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech
    • Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech

     20.03.2018

     W dniu 09.03.2018 r., w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się 6 edycja turnieju. W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących klasy gimnazjalne ostrołęckich szkół. Nasza drużyna, złożona z uczniów klasy 2i: Darii Noll, Adama Szklanki i Wiktora Krupki wykazała się największą wiedzą i zajęła pierwsze miejsce (opiekun: pani Dorota Chełstowska).

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   • W świecie wierszy Juliana Tuwima
    • W świecie wierszy Juliana Tuwima

     20.03.2018

     We wtorek 27 lutego 2018 roku w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „W świecie wierszy Juliana Tuwima”.

     Wśród autorów najlepszych prac zaproszonych  na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród znalazły się uczennice naszej szkoły. W kategorii klas I – III wyróżnienie otrzymała  Natalia Golon, ucz. klasy III b ( opiekun p.  Elżbieta Ossowska). W kategorii klas IV – VII  nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymała  Oliwia Święcicka, ucz. klasy VII c nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała  Patrycja Święcicka, ucz. klasy VII a ( opiekun p. Krystyna  Grzeszczyk )

     GRATULUJEMY!

      

   • Konkurs matetatyczny "Pocisk" (28.02.2018)
    • Konkurs matetatyczny "Pocisk" (28.02.2018)

     20.03.2018

     28.02.2018r. to kolejny dzień zawodów matematycznych. Tym razem w konkursie „Pocisk”  wystartowali uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich i trzecich gimnazjum. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 38 uczniów.

   • Sportowe sukcesy naszych uczennic w piłce ręcznej
    • Sportowe sukcesy naszych uczennic w piłce ręcznej

     20.03.2018

     Na uznanie zasłużyły uczennice z klas 5b i 6b, które w sobotę 3 marca 2018 roku zdobyły wicemistrzostwo miasta w mini piłce ręcznej. Po niezwykle zaciętej walce uległy jedynie dziewczętom z SP nr 10. Pewnie wygrały z SP nr 1 i SP nr 2. Zaprezentowały się wspaniale i godnie reprezentowały naszą szkołę.

     Skład drużyny:

     1. Patrycja Antychowicz 

     2. Dominika Tarasewicz - Niemczyk 

     3. Olina Kobrzyńska 

     4. Emilia Mikulska

     5. Kornelia Majkowska 

     6. Karolina Glowczynska

     7. Wiktoria Glowczynska

     8. Izabela Kurhan 

   • Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora ZSO nr 3 w Olsztynie
    • Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora ZSO nr 3 w Olsztynie

     20.03.2018

     Nasi najmłodsi zawodnicy 24 lutego 2018 roku wzięli udział w Turnieju Minisiatkówki o Puchar Dyrektora ZSO nr 3 w Olsztynie pod patronatem firmy Polbruk S.A. i British School. Chłopcy mieli niebywałą okazję szlifować swoje umiejętności w gościnnym Olsztynie. 

     W zespole czwórek zagrali: Maciej Kułas - nagroda za najlepszego zawodnika w drużynie, Jakub Mróz , Filip Pietrzyk, Piotr Świder i Kacper Rawa.

     Drużynę trójek reprezentowali: Antoni Dudkowski- nagroda za najlepszego zawodnika w drużynie, Igor Rostowski, Hubert Pawełek, Jakub Bywald.

     Turniej został super zorganizowany, panowała przyjazna atmosfera, dla każdego zawodnika przewidziana była nagroda. Usatysfakcjonowani, zmęczeni ale jakże zadowoleni wracamy z bagażem kolejnych doświadczeń. 

     Trenerzy prowadzący naszych drużyn: Edyta Zyśk Oleśkiewicz i Renisław Dmochowski.

     Dziękujemy Organizatorowi, zawodnikom za wolę walki i dostarczone emocje.

     Gratulacje!

   • Spotkanie klas 4a i 4c z Mistrzynią Polski Joanną Banach
    • Spotkanie klas 4a i 4c z Mistrzynią Polski Joanną Banach

     20.03.2018

     22 lutego uczniowie klas 4a i 4c uczestniczyli w spotkaniu z Mistrzynią Polski w lekkoatletyce Joanną Banach.

     Pochodząca z miejscowości Tatary, leżącej w gminie Kadzidło, Pani Joanna ukończyła Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, Akademię Wychowania Fizycznego, a obecnie mieszka i studiuje w Krakowie. W czasie spotkania czwartoklasiści dowiedzieli się o początkach kariery sportowej, o pierwszych treningach, zgrupowaniach. Pani Joanna prezentowała zdjęcia i filmy z najważniejszych momentów w jej życiu - gdy zdobywała sześciokrotnie Mistrzostwo Polski, jak również gdy zajęła wysokie- piąte miejsce - na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere. Nie zabrakło rozmów na temat zainteresowań dzieci i młodzieży, sposobów spędzania czasu wolnego, a nawet zademonstrowania niektórych ćwiczeń treningowych.

   • Siatkówka łączy młodzież!
    • Siatkówka łączy młodzież!

     20.03.2018

     Grać, żeby wygrać - to cel sportowca. Każdy zawodnik chce zdobyć laur zwycięzcy. Trofeum jest celem, ale... w sporcie jest jeszcze coś, co stanowi jego siłę i właściwe piękno.

     My spotykamy się na boisku dla samej przyjemności grania w piłkę siatkową. Tak też się stało w środę 21 lutego 2018 roku. Odwiedziły nas dwa zespoły ze szkoły z Wołomina, z którymi rozegraliśmy mecze sparingowe. Swoje umiejętności doskonalili uczniowie klas siatkarskich (6b i 7b). 

     To było wspaniałe spotkanie, podczas którego wiele się nauczyliśmy. Dziękujemy naszym sparingpartnerom za przyjazd i wspólną grę. 

     Pamiętajcie: "Trening czyni mistrza".

   • Tajemnica leśnego krzyża
    • Tajemnica leśnego krzyża

     20.03.2018

     Autorem prezentowanego komiksu jest Victoria Grabowska, uczennica klasy 3a (gimnazjalnej) z naszej szkoły. Tytuł Tajemnica leśnego krzyża wziął się stąd, że Victoria tematem swojej opowieści uczyniła epizod historyczny, rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych, ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, ale co jeszcze istotniejsze, dziejących się na kanwie historii regionalnej.

     W marcu 1946 roku, ówczesne władze dokonały mordu pięciu Żołnierzy Wyklętych, a ich zwłoki wrzucono do bezimiennego dołu w okolicach miejscowości Łodziska. Miejscowa ludność nie pozwoliła, by czas zatarł ślad tego mordu, a mogiłę opatrzyła leśnym krzyżem.W październiku 2015 roku przeprowadzono prace ekshumacyjne, dzięki którym możliwe było ustalenie tożsamości ofiar tej zbrodni. Klamrą spinającą początek i koniec narracji Victorii, jest pogrzeb pięciu Żołnierzy Niezłomnych, który miał miejsce 29 września 2016 roku w Ostrołęce.Dojrzałość pracy Victorii polega nie tylko na rzetelności historycznej, ale co najważniejsze, na wysokim poziomie artystycznym (plastycznym). Zostało to docenione przez Jury VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, które przyznało autorce III miejsce.

   • Śpiewały o miłości i... wygrały!
    • Śpiewały o miłości i... wygrały!

     20.03.2018

     Dwie uczennice oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 5 zaczarowały swoim śpiewem jury Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej "Valentine Song" i... sięgnęły po laur zwycięzcy. 

     W konkursie, który zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Bema w Ostrołęce, nasza szkoła okazała się najlepsza. 

     Katarzyna Staśkiewicz z klasy 2i zdobyła główną nagrodę za I miejsce, a Izabela Duszak z klasy 3j zajęła III miejsce.

     Dziewczyny! Dziękujemy Wam za to, że tak pięknie reprezentowałyście naszą szkołę i życzymy kolejnych sukcesów.

   • Pierwszy Szkolny Turniej Walentynkowy Mixów Siatkarskich
    • Pierwszy Szkolny Turniej Walentynkowy Mixów Siatkarskich

     15.02.2018

     Miłość to niezwykły stan, któremu towarzyszą "motyle w brzuchu", euforia i odurzenie. Zakochani nie są w stanie myśleć racjonalnie, chodzą z głową w chmurach i wszystko widzą w różowych barwach. Znamy to uczucie, ale poza czerwonymi serduszkami, wyrazami sympatii i walentynkowymi życzeniami udało nam się zrobić coś jeszcze.

     Uczciliśmy ten dzień w dość niecodzienny sposób...

     14 lutego nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej, w którym pary mieszane spotykały się na boisku, by wyrazić uczucia podczas gry w piłkę siatkową. 

      W turnieju wzięło udział 72 zawodniczek i zawodników ( 36 par) 

     Mecze były rozgrywane w 3 kategoriach 

     1. AFRODYCI - klasy VI-VII SP  (klasy sportowe) ; 15 par, podział na 3 grupy

     2. AMORY - klasy II -III gimnazjum (klasy niesportowe); 12 par, podział na 2 grupy

     3. EROSI - klasy II-III gimnazjum (klasy sportowe) ; 9 par, podział na 2 grupy

      

     Z I kategorii (Afrodytów) pierwsze miejsca z trzech grup rywalizowaly o o miejsca I -III swojeje kategorii a miejsca drugie z trzech grup o miejsca IV-VI 

     Z II i III kategorii (AMORÓW i EROSÓW) dwa pierwsze miejsca grały półfinały na krzyż, następnie wygrani o miejsca o I-II a przegrani III-IV.

      

     Klasyfikacja w AFRODYTACH:

     1. Julita Śnietka & Szymon Majkowski

     2. Maja Możdżyńska & Krystian Białobrzewski

     3. Roksana Uszyńska & Adrian Dobkowski

     4. Olina Kobrzyńska & Jakub Mróz

     5. Dominika Tarasewicz - Niemczyk & Maciej Kułas

     6. Alicja Radwańska & Mateusz Mąka

     Klasyfikacja w AMORACH:

     1. Oliwia Wierzbowska & Filip Wiśniewski

     2. Aleksandra Trzcińska & Wiktor Jurczak

     3. Martyna Gwiazdowska & Leszek Galara

     Klasyfikacja w EROSACH :

     1. Paula Orłowska& Piotr Konopka

     2. Marta Mierzejewska & Filip Kułas

     3. Aneta Auguściak & Kacper Kord

      

     Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nie tylko siatkarzy. Organizatorzy liczą na kolejne edycje turnieju. Do zobaczenia za rok.

      

     ORGANIZATORZY TURNIEJU: Katarzyna Bloch, Edyta Oleśkiewicz, Cezary Stachowicz

     Podziękowania dla fundatorów nagród: Pani Dyrektor Jolanty Gawarkiewicz, Rady Rodziców, UKS Olimp

     oraz podziękowania za pomoc przy organizacji dla Pani Agnieszki Dąbrowskiej, Pana Dyrektora Renisława Dmochowskiego oraz Pana Norberta Majkowskiego.

   • Walentynki 2018
    • Walentynki 2018

     20.03.2018

     W dniach 14-16.02.18r. w Naszej szkole wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem Pani Agnieszki Świtaj, Pani Izabeli Edyty Dąbrowskiej, Pani Mileny Bakuły oraz przy wsparciu Pani Danuty Srebrnej wykonali ponad 1000 serduszek z sentencjami dotyczącymi miłości. Następnie wręczyli je Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wychowankom oddziałów „O” i uczniom.

     Wartością nadrzędną akcji było obdarowanie własnoręcznie wykonanym przez uczniów serduszkiem każdej osoby, w szczególności tej, dla której być może była to pierwsza walentynka w życiu. Gratulujemy ochotnikom wspaniałej postawy w realizacji tego przedsięwzięcia! Dziękujemy za Wasze gorące serca!