• Udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Twórczości Adama Mickiewicza w SP 3.

• 5 grudnia reprezentacja naszej szkoły w osobach: Zuzanny Dajcz (kl. 5a) i Oliwiera Dziadaka (kl. 6a) została wyróżniona na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza. Uczniowie pod kierunkiem. P Moniki Orzechowskiej prezentowali wybranie „Sonety krymskie”.

Gratulujemy!

• Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych (28.11.2018)

• W  związku z niedawnymi obchodami  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w środę - 28 listopada odbył się w naszej szkole Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem najważniejszej dla każdego Polaka pieśni patriotycznej – „Mazurka Dąbrowskiego”. Po oficjalnym rozpoczęciu przeglądu przez p. Dyrektor J. Gawarkiewicz uczniowie klas 0, I, II i III z dużym zaangażowaniem wykonali znane pieśni oraz współczesne piosenki o tematyce patriotycznej.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, nagrodami książkowymi oraz słodkimi upominkami. Przegląd był wspaniałą lekcją patriotyzmu i hołdem oddanym wszystkim Polakom poległym za Naszą Ojczyznę

• Gang Słodziaków, ciąg dalszy…

• W dniu 29.11.2018 r. uczniowie z naszej świetlicy wysłuchali mądrej historii z zabawnymi ilustracjami zawartymi w książce Renaty Piątkowskiej ,,Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” pt.: ,,Zajęczyca Zuzia’’. Po wysłuchaniu niezwykłych przygód zajęczycy Zuzi, uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne inspirowane nowo poznaną historią Słodziaków.

Dzisiaj czytała nam pani Małgosia Kruczyk, nasza nauczycielka religii. Dziękujemy 😊

Przygotowała p. Justyna Tyszka

• Spektakl "Bazyliszek" w niecodziennym wykonaniu

• Na Przeglądzie Teatrzyków Zuchowych "Dzień Złotego Liścia" nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację legendy o Bazyliszku. Była to ruchowa wersja tej opowieści, która - w wykonaniu Swietlików - była urzekająca.

Brawa dla aktorów. Życzymy im kolejnych udanych występów.

W przygotowaniach dzieciom pomagały Panie: Iwona Kośnik, Marta Zalewska i Klaudia Chorąży

• Andrzejki w klasie Ia

• Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

30 listopada 2018 roku odbyły się andrzejkowe zabawy – wróżby w klasie I a.

Z przymrużeniem oka sprawdzaliśmy, jaka czeka nas przyszłość.

Było mnóstwo śmiechu, radości i dobrej zabawy.