• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia (w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne) obchodzimy Międzynardowy Dzień Kubusia Puchatka.
          Najmłodszych miłośników misia o bardzo małym rozumku zapraszamy do szkolnej bilbioteki.

• "Pokaż Maluchu Co Masz W Serduchu".

• Nasza grupa taneczna ISKIERKI ✨ z oddziału 0c i klasy 3c zaprezentowała swoje umiejętności w przeglądzie talentów zorganizowanego z okazji 28.Finału Wielkiej Świątecznej Pomocy.

I. Kośnik

• Uczniowie klasy II d zakończyli realizację 1 modułu projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki".

• Realizację modułu rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu zamieszczonego na stronie projektu, dzięki czemu poznaliśmy zasady uczestnictwa. Po projekcji filmu każdy  ulepił swojego własnego Czytusia – wykonanie tego zadania sprawiło nam wiele radości, a nasza pomysłowość i kreatywność jest godna podziwu. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

W I module wybraliśmy książkę Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn” (fragmenty). Założyliśmy lekturniki, pięknie przyozdobiliśmy stronę tytułową i zabraliśmy się do pracy. Najpierw poznaliśmy autorkę tej fantastycznej książki i dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów z życia A. Lindgren, później przyszła pora na omówienie głównych bohaterów i ich przygód. Wykonaliśmy wszystkie zadania z lekturników. Dużo frajdy sprawiło nam projektowanie gry na tablet nawiązującej do przygód bohaterów książki. Lektura nam się tak bardzo spodobała, że postanowiliśmy namówić do jej przeczytania nasze koleżanki i kolegów z innych klas. W przygotowanie plakatów włożyliśmy dużo pracy. Współpraca poszła nam bardzo dobrze, dzięki czemu powstały 3 piękne plakaty, które zdobią korytarze naszej szkoły, przyciągają uwagę dzieci i dorosłych i zachęcają do czytania.

W naszej klasie powstał również mały kącik czytelniczy z plakatem projektu. W kąciku można znaleźć ciekawe pozycje książkowe. Korzystamy z niego w każdej w wolnej chwili. Kilku z nas przyniosło również książeczki z własnej domowej biblioteczki i tym samym wzbogaciło nasz klasowy księgozbiór.

Dużą przyjemność sprawiło nam również wykonanie zakładek do książek zainspirowanych naszą lekturą. Realizacja wszystkich zadań dała nam wiele radości. Już nie możemy się doczekać kolejnych lektur i czekających na nas zadań.

• Wędrowaliśmy w Orszaku Trzech Króli

•  W ślad za europejskim królem Kacprem poszliśmy w niedzielę 6. 01. 2020 roku pokłonić się Jezusowi. Śpiewając kolędy zanieśliśmy nasz hołd maleńkiemu Chrystusowi.

W ten sposób współtworzyliśmy barwne jasełka, które po raz siódmy odbywały się w naszym mieście.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia :)