• Wycieczka do Sierpca (30.05.2019 r.)

    • Wycieczka klasy I A i I B

     do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

     Dnia 30.05.2019 r .uczniowie klasy I A i I B wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

     Ubrani w fartuszki szkolne wzięli udział w lekcji kaligrafii. Była to prawdziwa podróż w czasie. Uczestnicy przenieśli się do szkoły z lat 50.XXw. Interesujące było wyposażenie izby szkolnej: portrety królów i poetów na ścianach, czarna tablica z zajęczą łapką do wycierania, „dyscyplina”, katedra  czy ławki z pochylonym blatem i otworem na kałamarz. Podczas zajęć poznali dawne przybory szkolne takie jak: tabliczka z rysikiem, bibularz, pióro, kałamarz. Aby to niecodzienne wydarzenie pozostało na długo w pamięci uczestników, każdy uczeń otrzyma zdjęcie wraz z imiennym świadectwem udziału w zajęciach . 

     Ponadto, uczniowie zwiedzili Galerię Rzeźby obejmującą ponad 900 eksponatów i budynek dworu z XIX wieku. Obejrzeli wystawę „Transport dworski w zbiorach Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” i zapoznali się z różnymi typami pojazdów konnych. Widzieli kufry i sakwojaże podróżne, pojazdy oraz warsztat kołodziejsko – rymarski, w którym piętrzyły się narzędzia ręczne niezbędne do wykonywania kół, nadwozi, błotników, czy prac naprawczych.

     Dużą frajdą była przejażdżka wozem konnym, podczas której podziwiali malowniczą panoramę skansenowskiej wsi.

     Podczas spaceru obejrzeli chaty i dawne gospodarstwa wiejskie. Dowiedzieli się jak dawniej żyli ludzie.

     Wzięli też udział w warsztatach muzealnych „Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku”, podczas których wzbogacili swoją wiedze o życiu rodziny pszczelej i pszczelarstwie. Własnoręcznie wykonali świeczki z wosku pszczelego.

     Nie zabrakło też ogniska z pieczeniem kiełbasek i zabaw ruchowych na polanie.

     To był bardzo udany wyjazd. Uczniowie poznali historię, kulturę i tradycję własnego kraju i regionu.

      

      

   • Zwrot wypożyczonych książek
    • Zwrot wypożyczonych książek

    • Uwaga uczniowie!

      

     Prosimy o zwrot

     wypożyczonych książek

     ( z wyjątkiem podręczników)

     do biblioteki szkolnej

     do dnia 4 czerwca 2019r.

      

     Zwrot podręczników odbywać się będzie

     w dniach 5-17 czerwca 2019 r. wg ustalonego terminarza

     w obecności wychowawcy klasy.

    • Ogródek na parapecie (2019)

    • Uczniowie klasy I A założyli ogródek na parapecie okna w klasie. Przez trzy miesiące pielęgnowali roślinki. Wyrosły z nich piękne kwiaty.

    • Jesteśmy wicemistrzami Mazowsza w piłce siatkowej

    • Nasi ze srebrem na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej !!!!

     Brawo👏 brawo 👏 brawo👏...  G R A T U L A C J E

     Jesteśmy wicemistrzami Mazowsza 💪👌👍

     W dniach 25 i 26 maja odbyły się  Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, z których wróciliśmy ze srebrem. W grupie pokonaliśmy zespoły ze Słupna, Wołomina i Radomia po 2:0. W półfinale - spotkaliśmy się z Siedlcami. Był to prawdziwy dreszczowiec, zwycięski dla nas dreszczowiec, pokonaiśmy Siedlce 2:1, dzięki czemu stanęliśmy do walki o złoto z Warszawą. Pierwszego seta wygraliśmy, ale następny set należał do przeciwnika. W tie breaku lepszy okazał się również przeciwnik. Swoją zagrywką w drugim i trzecim secie uniemożliwili nam wyprowadzenie dobrych akcji, na siatce byli nieco lepsi. 

     Srebro na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej to duży sukces. Być wicemistrzem na Mazowszu to powód do dumy. Dziękujęmy Wam chłopcy za ogrom emocji, za ten sukces, za waszą radość przebywania na boisku, jesteście wyjątkowi, jesteście wielcy!!!! Brawa dla trenera Renisława Dmochowskiego, wiemy jak wiele pracy i czasu poświęcił swojemu zespołowi. Jesteśmy dumni!!!! 😊🏆👌

     Dziękujęmy kibicom - Rodzicom za doping, za obecność za wsparcie! 😊

     Klasyfikacja końcowa:

     1. SP 388 Warszawa

     2. SP 5 Ostrołęka

     3. SP5 Wołomin

     4. SP 1 Siedlce

     5. SP Międzyborów

     6. SP 34 Radom 

     7. SP 1 Mława

     8. SP Słupno

     Skład naszej srebrnej drużyny: Aleksander Szewczyk-kapitan, Filip Kułas, Kacper Brzostek, Jakub Dmochowski, Filip Dudziec, Maksymilian Murawski, Patryk Laszkowski, Adrian Dobkowski, Szymon Majkowski, Marcin Sadowski, Bartosz Pawełek, Maciej Kułas. Gratulacje chłopcy 😁👍