• Andrzejkowe wróżby dla każdego

• Andrzejki to jeden z elementów naszej tradycji. Początkowo zabawy z nimi związane dedykowane były pannom i kawalerom, ale z czasem stały się popularne także w gronie osób zamężnych.

My też, wierni tradycji, urządziliśmy w szkole kącik, w którym wróżki przepowiadały nam przyszłość. Wielu uczniów skorzystało z możliwości poznania tego, co przyniesie im los.

Wszyscy traktujemy to z przymrużeniem oka. Wiemy, że to tylko zabawa.

• Warsztaty z doradcą zawodowym kl. 8 (2018 r.)

• W roku szkolnym 2018/2019 Pani Izabela E. Dąbrowska (doradca zawodowy) zrealizowała w klasach: 8a, 8b i 8c zajęcia z doradztwa zawodowego w wymiarze 10 godz. dla każdego oddziału.

Tematyka zajęć dotyczyła nabycia przez uczniów umiejętności pisania i tworzenia dokumentów aplikacyjnych, tj. CV, listu motywacyjnego i portfolio. Młodzież poznała, w jaki sposób należy dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej; została zapoznana z aktualną ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce. Uczniowie opisywali zawód swoich marzeń, poznali współczesny rynek pracy w Polsce, zbudowali profil dobrego pracownika. Celem zajęć było także zachęcenie ich do refleksji nad problematyką pracy jako wartości w życiu człowieka oraz wolontariatu -wstępu do kariery zawodowej.

• Warsztaty z doradcą zawodowym kl. 7 (2018r.)

• W roku szkolnym 2018/2019 Pani Izabela E. Dąbrowska (doradca zawodowy) zrealizowała w klasach: 7a, 7b i 7c zajęcia z doradztwa zawodowego w wymiarze 10 godz. dla każdego oddziału.

Tematyka zajęć dotyczyła poznania przez uczniów swoich predyspozycji zawodowych oraz mapy zawodów i problematyki rynku pracy, tj. 1) poznanie własnych zasobów: cech charakteru i temperamentu; zdolności na podstawie wypełnionego profilu wielorakiej inteligencji Howarda Gardnera; zainteresowań w kontekście  przyszłości zawodowej (test G. Sołtysińskiej i J. Woronieckiej); systemu wartości i stanu zdrowia w perspektywie planowania kariery zawodowej; umiejętności pracy w zespole i rozwiązywania konfliktów, a także świata zawodów, uwarunkowań planowania i budowania kariery zawodowej.

Izabela E. Dąbrowska

doradca zawodowy

• Uczniowie klas sportowych uczyli się, jak zdrowo się odżywiać

• Spotkanie z dietetykiem to dla uczniów klas sportowych bardzo ważne wydarzenie. Często młodzi ludzie nie mają świadomości tego, jak zadbać o zbilansowaną dietę. Co jeść, by mieć siłę i energię na wyczerpujące treningi i osiągać w sporcie najlepsze wyniki?

Jeśli chcecie się dowiedzieć, zapytajcie naszych siatkarzy i lekkoatletów. Oni od dziś już to wiedzą :)

• Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17 odwiedziły naszą szkołę.

• W dniu 16. 11. 2018r. w naszej szkole powitaliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17. Miały one okazję poćwiczyć i pobawić się na sali gimnastycznej, zobaczyły jak wyglądają sale lekcyjne. Podobała im się pracownia informatyczna. Obejrzały także świetlicę. Dużą atrakcją dla przedszkolaków były zabawy ruchowe zorganizowane przez nauczycielki. Na koniec zwiedzania dzieci otrzymały słodkie upominki, które przekazała im pani dyrektor Jolanta Gawarkiewicz.

Dzieci pełne nowych wrażeń i doświadczeń powróciły do przedszkola.