• Rekrutacja 2019/2020 do klas I i 0.

• Rodziców kandydatów na uczniów klas I i 0, na rok szkolny 2019/2010, biorących udział w rekrucaji uzupełniającej prosimy o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły w dniach 27-28.05.2019 r. 29 maja ogłoszona będzie lista uczniów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

• Wyruszamy w podróż…😊 (24.05.2019 r.)

• W piątek 24 maja uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.:, Podróże są pełne niespodzianek” na podstawie bogato ilustrowanej książki pt.: ,,Lew w Paryżu” B. Alemagny. Wysłuchali niezwykłej historii, o Lwie, który odkrywa uroki znanego europejskiego miasta z niecodziennej perspektywy. Młodzi czytelnicy chętnie opowiadali o swoich podróżach. Na koniec wykonali inspirujące prace plastyczne😊

Autor: Justyna Tyszka

• Dyrektor szkoły informuje!

• Ze względu na zmianę terminu zakończenia roku szkolnego, klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej  odbędzie się 13.06.2019 r. (czwartek). Szkoła tego dnia czynna jest do godziny 16:00.

• "Szkolne Bajanie" to dla nas pestka :)

• Bajarz to osoba, która potrafi pięknie opowiadać zmyślone historie. Tworzy najdziwniejsze opowieści i przedstawia je słuchaczom.

I my, uczniowie SP nr 5, postanowiliśmy spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Nasze umiejętności, fantazję i talent oceniali specjaliści w sprawie bajek - dzieci z Przedszkola Miejsciego nr 8 w Ostrołęce.

W środę 22 maja 2019 roku spotkaliśmy się w szkolnej Bibliotece, by bajać jak zawodowcy. Przedstawiliśmy wiele barwnych opowieści, które przeniosły nas w świat wróżek, duszków, krasnali, królewien i królewiczów, jednorożców i wielu innych stworów, z którymi odwiedzaliśmy różne magiczne krainy.

Jury słuchało bardzo uważnie i doceniło wszystkich uczestników oklaskami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

Miejsca na podium zajęli:

I miejsce - Eliza Napiórkowska i Agata Szczubełek

II miejsce - duety: Michalina Władysiuk i Sandra Tomaszewska oraz Paulina Dajcz i Inga Dąbrowska

III miejsce - Mateusz Gutowski i Patryk Świder

Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych opowieści :) Cudowni z Was Bajarze.

Konkurs zorganizowały: Agnieszka Pazik, Irena Podleś, Anna Romejko.