• Wszystkie dzieci nasze są (30.05.2019 r.)

• Wszystkie dzieci nasze są…😊

W dniu 30 maja uczniowie z naszej świetlicy wysłuchali książki o prawach dziecka pt.: ,,Mam prawo i nie zawaham się go użyć‼’’ J. Olech. Poznali Czerwonego Kapturka ukrytego w małym ciele suberbohatera, który niczym dobry,, glina’’, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne pt. ,,Mój wymarzony prezent”.

Dzisiaj w roli lektora wystąpiła mama Zosi z I D pani Renata. Dziękujemy za piękne czytanie😊 Wszystkim dzieciom, Tym Małym i Tym Dużym życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka😊

Autor: Justyna Tyszka.

• Wycieczka do Sierpca (30.05.2019 r.)

• Wycieczka klasy I A i I B

do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Dnia 30.05.2019 r .uczniowie klasy I A i I B wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Ubrani w fartuszki szkolne wzięli udział w lekcji kaligrafii. Była to prawdziwa podróż w czasie. Uczestnicy przenieśli się do szkoły z lat 50.XXw. Interesujące było wyposażenie izby szkolnej: portrety królów i poetów na ścianach, czarna tablica z zajęczą łapką do wycierania, „dyscyplina”, katedra  czy ławki z pochylonym blatem i otworem na kałamarz. Podczas zajęć poznali dawne przybory szkolne takie jak: tabliczka z rysikiem, bibularz, pióro, kałamarz. Aby to niecodzienne wydarzenie pozostało na długo w pamięci uczestników, każdy uczeń otrzyma zdjęcie wraz z imiennym świadectwem udziału w zajęciach .

Ponadto, uczniowie zwiedzili Galerię Rzeźby obejmującą ponad 900 eksponatów i budynek dworu z XIX wieku. Obejrzeli wystawę „Transport dworski w zbiorach Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” i zapoznali się z różnymi typami pojazdów konnych. Widzieli kufry i sakwojaże podróżne, pojazdy oraz warsztat kołodziejsko – rymarski, w którym piętrzyły się narzędzia ręczne niezbędne do wykonywania kół, nadwozi, błotników, czy prac naprawczych.

Dużą frajdą była przejażdżka wozem konnym, podczas której podziwiali malowniczą panoramę skansenowskiej wsi.

Podczas spaceru obejrzeli chaty i dawne gospodarstwa wiejskie. Dowiedzieli się jak dawniej żyli ludzie.

Wzięli też udział w warsztatach muzealnych „Skarby pszczelej rodziny. Od miodu do wosku”, podczas których wzbogacili swoją wiedze o życiu rodziny pszczelej i pszczelarstwie. Własnoręcznie wykonali świeczki z wosku pszczelego.

Nie zabrakło też ogniska z pieczeniem kiełbasek i zabaw ruchowych na polanie.

To był bardzo udany wyjazd. Uczniowie poznali historię, kulturę i tradycję własnego kraju i regionu.