• Mamy awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

• Siatkarze SP 5 a tym samym zawodnicy UKS Olimp Ostrołęka ze złotem na Mistrzostwach Międzypowiatowych w piłce siatkowej!!! 👏🏆

Podopieczni trenera Renisława Dmochowskiego po zwycięskich meczach w grupie z Goworowem i Różanem, pokonali w półfinale Prostyń po to by stanąć w finale z Wyszkowem i wygrać zdecydowanie 2:0 (25:18; 25:16) . Ogromne gratulacje dla chłopców i trenera, a za tydzień czekają nas kolejne emocje, bo staniemy do walki w finale wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jeszcze raz brawa ☺️👏👏👏

Skład zespołu : Aleksander Szewczyk, Filip Kułas, Maksymilian Murawski, Kacper Brzostek, Jakub Dmochowski, Patryk Laszkowski, Filip Dudziec, Adrian Dobkowski, Szymon Majkowski, Marcin Sadowski, Bartosz Pawełek. Trener: Renisław Dmochowski.

• Występy grupy tanecznej z naszej szkoły

• Nasza grupa taneczna z klasy 2c, prowadzona przez p. Iwonę Kośnik, po raz kolejny reprezentowała szkołę na Festynie Spółdzielni Mieszkaniowej. W rytm muzyki kurpiowskiej młodzi artyści wkroczyli na scenę. Zatańczyli tradycyjne tańce min. : Starą Babę, Fafura, Konika. Na koniec otrzymali gromkie brawa oraz drobne upominki.

• Ziemia Nasza Planeta (17.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ziemia Nasza Planeta (17.05.2019 r.).

17 maja uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce w zajęciach czytelniczych nt.: ,,Ziemia -Nasza Planeta’’ edukacja ekologiczna na podstawie książki C. Leona i C. Rubio pt.: ,,Dziwolągi”. Uczniowie rozmawiali na temat nowo poznanej książki oraz o tym jak należy dbać o Naszą Planetę. Na koniec projektowali mrowisko według własnego pomysłu😊

Autor: Justyna Tyszka

• Pokaz Mody Ekologicznej (16.05.2019 r.)

• Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się „Pokaz mody ekologicznej” w ramach projektu- „Ostrołęckie Szkoły Kompetencji”   - zajęcia rozwijające z przyrody.

To co zaprezentowali uczniowie,  to nie tylko zabawa, to coś więcej. To nie tylko sposób ubierania, ale sposób myślenia i sposób życia. Jeśli pojedziecie na wycieczkę np. do lasu, nie wyrzucajcie papierków, butelek, foliowych toreb, gdyż są to śmieci, których ilość ciągle się zwiększa. Można z nimi zrobić przecież coś innego - segregować, przetwarzać lub wykorzystać do zabawy takiej jak my, w projektantów mody. Wy też możecie zabawić się podobnie, robiąc "coś z niczego".

NIE ŚMIEĆCIE, A ŚWIAT BĘDZIE PIĘKNIEJSZY

Hanna Budna