• Szkolny konkurs recytatorski dla klas VII, VIII i III gimnazjum "Niektórzy lubią poezję". (20.11.2018 r.)

• 20 listopada 2016r., odbyła się w naszej szkole kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas VII i VIII oraz III gimnazjum „Niektórzy lubią poezję”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Niepodległa”.

Motywem spotkania było 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o odzyskanie wolności. To im zawdzięczamy niepodległość, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji, honorowania bohaterów, a także zachwycania się polską poezją. Wtorkowego popołudnia poezja przybliżyła nam wydarzenia tamtych lat.

Jury w składzie: pani Dorota Bastek, pani Aldona Deptuła oraz pani Irena Prusaczyk przyznało następujące nagrody:

I miejsce:           Wiktoria Bardyszewska 3g

Izabela Łapińska 3h

II miejsce:           Patryk Wekwejt 3i

Faustyna Żerańska 8a

III miejsce:          Nadia Kowalska 8a

Aleksandra Majk 3e

Gratulujemy Nagrodzonym .

Konkurs zorganizowały: Barbara Trochim, Aneta Ciechowicz i Agnieszka Mrozek

• Człowiek bez historii jest jak drzewo bez korzeni

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka szkolna do Warszawy (14.11.2018 r.).

14.11.2018 93 uczniów i 7 opiekunów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce szkolnej do Warszawy. Zwiedzaliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa „Pawiak” i „Szucha”. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały przesłuchania prowadzone przez Gestapo okupowanej Warszawy, miedzy innymi Jana Bytnara „Rudego” i Janusza Kusocińskiego – patrona Gimnazjum nr 1. Obejrzeliśmy również spektakl „Metro” w Teatrze Buffo, który wzbudził w nas ogromne emocje.

W wycieczce uczestniczyły klasy – 3a, 3b, 3c, 3e, 3f, 3h gimnazjum i 8b – SP5

• „Niepodległa Polska – moja ojczyzna”

• 15 listopada w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie nagród laureatom Miejskiego Konkursu Historycznego. Tegoroczna edycja „Niepodległa Polska – moja ojczyzna” obejmowała wiedzę od okresu zaborów do współczesności. Do konkursu przystąpili uczniowie ostrołęckich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Katarzyna Sołodyna, przygotowana przez p. Jadwigę Madrak. Należy podkreślić, że Kasia brała udział w tym konkursie po raz trzeci, za każdym razem zdobywając najwyższą lokatę. Gratulacje!

Dyplomy i nagrody wręczali organizatorzy oraz ustępujący Prezydent Miasta – Janusz Kotowski, który obejmował swoim patronatem każdą edycję konkursu.

• Czarodziejski pyłek, czyli metafora i bajka we wspomaganiu rozwoju małego dziecka. (15.11.2018 r.)

• Jesteśmy całkiem różni, a jednak tacy sami 😊

W dniu 15.11.2018 r., uczniowie naszej szkoły wysłuchali w szkolnej bibliotece pouczającego opowiadania, o rezolutnym zajączku Skoczku pt.: ,,Kłapouszek” z książki A. Jaszczyk, B. Kochaniak: ,,Czarodziejski pyłek, czyli metafora i bajka we wspomaganiu rozwoju małego dziecka”.

Po wysłuchaniu mądrego opowiadania, uczniowie opowiedzieli czym według nich jest tolerancja?, Co to znaczy być tolerancyjnym? Na koniec wykonali ciekawe prace inspirowane nowo poznaną historią.

W roli lektora wystąpiła pani Danusia, nasza pedagog. Dziękujemy😊

Zajęcia odbyły się w związku z obchodami dnia Tolerancji, który przypada 16.11.2018 r.

Przygotowała: p. Justyna Tyszka.