• DNI ZOFII NIEDZIAŁKOWSKIEJ – PATRONKI NASZEJ SZKOŁY (15.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patronki (15.05.2019 r.).

Tradycyjnie w maju obchodzimy Dni Naszej Patronki. W dniu dzisiejszym – z okazji Jej imienin - delegacja przedstawicieli szkoły udała się na cmentarz złożyć wiązankę i zapalić znicze  na grobie autorki monografii Ostrołęki. W klasach IIa, Id, Ia i IIc odbyły się warsztaty kurpiowskie przeprowadzone charytatywnie przez współpracującą od lat ze szkołą twórczynię ludową Panią Czesławę Lewandowską. W trakcie ich trwania uczniowie podczas wykonywania kwiatów poznali wiele faktów z życia i twórczości Zofii Niedziałkowskiej  oraz Kurpiów żyjących w borach ostrołęckich. Koordynatorką działań była pedagog szkolna – Agnieszka Kornaga-Bałdyga we współpracy z wychowawczyniami, nauczycielkami – Anną Kumińską, Mileną Bakułą, Elżbietą Ossowską, Aliną Piastą, Iwoną Kośnik, Martą Zalewską, Małgorzatą Kruczyk, Karoliną Milewska-Lipką, Karoliną Zbiczyńską. 22 maja odbędzie się uroczysty apel poświęcony Pani Zofii Niedziałkowskiej.

• Szanowni Rodzice!

• Informujemy, że dnia 25.05.2019r. w naszej szkole odbywają się zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z harmonogramem lekcji z dnia 02.05.2019r. (czwartkowym).Rada Pedagogiczna podjęła decyzję, że tego dnia nie odbędzie się planowany Festyn Rodzinny ze względu na trudności z realizacją podstawy programowej. Spowodowane są one egzaminem gimnazjalistów, egzaminami ósmoklasistów i strajkiem nauczycieli.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5

• Kto Ty Jesteś? (09.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kto Ty Jesteś? (09.05.2019 r.).

W dniu 09.05.2019 r., uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.:,,Jestem patriotą” na podstawie książki: J. Olech i E. Bąk: ,,Kto Ty Jesteś?”

Po wysłuchaniu książki z ciekawymi ilustracjami odwołującymi się do wzajemnego zaufania, szacunku, patriotyzmu, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju uczniowie rozmawiali o tym czym dla nich jest patriotyzm?  Na koniec uczniowie układali puzzle związane z tematyką patriotyczną oraz wykonali ciekawe prace plastyczne inspirowane nowo poznaną książką.

Autor: Justyna Tyszka, Lidia Wojdyna.