• Wyruszamy w podróż…😊 (24.05.2019 r.)

    • W piątek 24 maja uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.:, Podróże są pełne niespodzianek” na podstawie bogato ilustrowanej książki pt.: ,,Lew w Paryżu” B. Alemagny. Wysłuchali niezwykłej historii, o Lwie, który odkrywa uroki znanego europejskiego miasta z niecodziennej perspektywy. Młodzi czytelnicy chętnie opowiadali o swoich podróżach. Na koniec wykonali inspirujące prace plastyczne😊

     Autor: Justyna Tyszka

   • Dyrektor szkoły informuje!
    • Dyrektor szkoły informuje!

    • Ze względu na zmianę terminu zakończenia roku szkolnego, klasyfikacyjne posiedzenie rady pedagogicznej  odbędzie się 13.06.2019 r. (czwartek). Szkoła tego dnia czynna jest do godziny 16:00.

    • "Szkolne Bajanie" to dla nas pestka :)

    • Bajarz to osoba, która potrafi pięknie opowiadać zmyślone historie. Tworzy najdziwniejsze opowieści i przedstawia je słuchaczom.

     I my, uczniowie SP nr 5, postanowiliśmy spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Nasze umiejętności, fantazję i talent oceniali specjaliści w sprawie bajek - dzieci z Przedszkola Miejsciego nr 8 w Ostrołęce.

     W środę 22 maja 2019 roku spotkaliśmy się w szkolnej Bibliotece, by bajać jak zawodowcy. Przedstawiliśmy wiele barwnych opowieści, które przeniosły nas w świat wróżek, duszków, krasnali, królewien i królewiczów, jednorożców i wielu innych stworów, z którymi odwiedzaliśmy różne magiczne krainy.

     Jury słuchało bardzo uważnie i doceniło wszystkich uczestników oklaskami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

     Miejsca na podium zajęli:

     I miejsce - Eliza Napiórkowska i Agata Szczubełek

     II miejsce - duety: Michalina Władysiuk i Sandra Tomaszewska oraz Paulina Dajcz i Inga Dąbrowska

     III miejsce - Mateusz Gutowski i Patryk Świder

     Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych opowieści :) Cudowni z Was Bajarze.

      

     Konkurs zorganizowały: Agnieszka Pazik, Irena Podleś, Anna Romejko.

      

      

    • Mamy awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

    • Siatkarze SP 5 a tym samym zawodnicy UKS Olimp Ostrołęka ze złotem na Mistrzostwach Międzypowiatowych w piłce siatkowej!!! 👏🏆

     Podopieczni trenera Renisława Dmochowskiego po zwycięskich meczach w grupie z Goworowem i Różanem, pokonali w półfinale Prostyń po to by stanąć w finale z Wyszkowem i wygrać zdecydowanie 2:0 (25:18; 25:16) . Ogromne gratulacje dla chłopców i trenera, a za tydzień czekają nas kolejne emocje, bo staniemy do walki w finale wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Jeszcze raz brawa ☺️👏👏👏

     Skład zespołu : Aleksander Szewczyk, Filip Kułas, Maksymilian Murawski, Kacper Brzostek, Jakub Dmochowski, Patryk Laszkowski, Filip Dudziec, Adrian Dobkowski, Szymon Majkowski, Marcin Sadowski, Bartosz Pawełek. Trener: Renisław Dmochowski.