• Pasowanie na starszaka (13.11.2018 r.)

    • „Ślubuję uroczyście być dobrym i dzielnym starszakiem; dbać o dobre imię swojej grupy i szkoły; swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcy; bawić i uczyć się wesoło, czynić świat lepszym (…)”

    • Recytowaliśmy dla Niepodległej Polski

    •  

     W hołdzie naszej Ojczyźnie, która w 2018 roku świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości, odbyła się tegoroczna edycja konkursu "Niektórzy lubią poezję". 

     W poetyckich zmaganiach udział wzięło 24 recytatorów, którzy zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Wysłuchaliśmy wierszy, w których Polska jest najwyższą wartością w życiu każdego człowieka. Polska jako kraj, dom, najszczęśliwsze miejsce na ziemi.

     W uroczystej atmosferze wysłuchaliśmy interpretacji przygotowanych na konkurs utworów. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Pani Wicedyrektor Dorota Bastek, wyłoniła zwycięzców, wśród których znaleźli się:

     I miejsce: Wiktoria Ciszewska

     II miejsce: Eliza Napiórkowska i Oliwier Dziadak

     III miejsce: Gabriela Małkowska, Michalina Władysiuk i Łukasz Bębenek.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy chętnych do udziału kolejnych edycjach konkursu.

      

     Organizatorkami konkursu były Panie: Agnieszka Archacka, Monika Orzechowska i Anna Romejko.

      

    • Zaśpiewaliśmy wspólnie dla Niepodległej

    • Nasza szkoła dołączyła do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W piątek 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego. W ten sposób pobiliśmy "Rekord dla Niepodległej".

    • Spektakl "Pocahontas" (8.11.2018 r.)

    •             Dnia 8 Listopada 2018 uczniowie klas I – III SP 5 oglądali w OCK spektakl "Pocahontas", który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

     Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Atutem przedstawienia była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja, rozbudowana dekoracja oraz znakomicie przeprowadzone warsztaty teatralne dla uczniów.  

     Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój. 

     Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przeżywali przygody głównych bohaterów, z wielkim entuzjazmem reagowały na to co dzieje się na scenie klaszcząc, włączając się w dialogi czy próbując śpiewać wraz z aktorami.