• Dyżur psychologów PPP

• W tym trudnym dla wszystkich czasie w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrołęce zaprasza do korzystania z telefonicznych porad psychologa. Jesteśmy do dyspozycji Państwa oraz dzieci i młodzieży w następujących dniach:

poniedziałek i wtorek – 508 773 423 w godzinach 12.00-16.00

czwartek i piątek – 519 818 296 w godzinach 12.00-16.00

W związku z tym, że 13 kwietnia i 1 maja są dniami świątecznymi dyżur odbędzie się też w środy 15 kwietnia i 29 kwietnia.

PSYCHOLODZY I PEDAGODZY SZKOLNI DOSTĘPNI SĄ WYŁĄCZNIE ONLINE:

DANUTA SREBRNA

ŚR. -

CZW. 8:00 – 12:00

PT. -

•  Sleeveface - „Książka w mojej domowej przestrzeni”
        • Sleeveface - „Książka w mojej domowej przestrzeni”

• Sleeveface „Książka w mojej domowej przestrzeni  to zabawa dla wszystkich chętnych uczniów i rodziców.

Sleeveface to świetna zabawa plastyczno - fotograficzna, a nawet teatralna. Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia metodą sleeveface czyli ubierz się w książkę w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Ustaw różne przedmioty - stwórz scenerię, umieść w niej w ciekawy sposób swoją ulubioną książkę i nie zapomnij, by nie zabrakło w tym układzie Ciebie.  Następnie poproś kogoś z domowników, aby zrobił Ci piękną fotografię.

Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoim pomysłem – wyślij zdjęcie na adres: biblioteka@sp5oka.pl, zostanie ono umieszczone i zaprezentowane w galerii Sleeveface  na stronie szkoły.

Życzymy twórczej zabawy!

Nauczyciele bibliotekarze

A oto kilka inspiracji…

• Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

• Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

• Pierwsza pomoc przedmedyczna - c. d.

• omdlenia, oparzenia, skaleczenia, krwotok z nosa, zadławienia
      •  Bezpłatna pomoc psychologiczno – terapeutyczna dla dzieci i młodzieży
        • Bezpłatna pomoc psychologiczno – terapeutyczna dla dzieci i młodzieży

• Od 1 kwietnia 2020 roku dzieci oraz młodzież ucząca się do ukończenia 21 roku życia,  mogą korzystać z bezpłatnych porad psychologicznych i psychoterapeutycznych. NFZ finansuje nowy rodzaj  usług medycznych: „Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci
          i młodzieży”.

Usługi te na I poziomie referencyjności są świadczone przez dwie placówki:

1. Przychodnia Lekarska „Zdrowie”, 07 – 415  Olszewo-Borki, ul. 3 Maja 4,

tel. 506 350 323

2. Fundacja ,, Promyk’’ Centrum Wspierania Rozwoju  Dzieci Młodzieży i Dorosłych  - Poradnia Psychologiczno - Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży, 07 – 410 Ostrołęka, ul. Kołobrzeska 7

tel.  506 754 402600075752

tel.   29 714 26 58    506-115-195

Świadczeniodawca udziela świadczeń ambulatoryjnych oraz środowiskowych (również
          z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych) następującej grupie pacjentów:

• dzieci poniżej 7 roku życia,
          • dzieci i młodzież objęta obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcąca się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z następującymi problemami:

• zaburzenia psychiczne, lękowe i nerwicowe,
          • zaburzenia zachowania,
          • zespoły uzależnienia,
          • obniżony nastój i niska samoocena,
          • problemy emocjonalne,
          • długotrwały stres w szkole,  w domu.

W okresie pandemii proponujemy rejestrację drogą telefoniczną. Po ustaniu kwarantanny domowej, będzie można zgłaszać się również osobiście do rejestracji placówki świadczącej usługi.

Skierowanie nie jest wymagane.