• Spotkania dla rodziców dotyczące rekrutacji.

    • Szanowni Państwo,

     Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza na spotkanie rodziców uczniów szkół z terenu gmin Powiatu Ostrołęckiego i Miasta Ostrołęki. Uprzejmie proszę dyrektorów szkół o przekazanie informacji rodzicom uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów do dnia 8 listopada 2018 r.

      

     Tematyka spotkania:

     1. Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019.

     2. Egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2018/2019.

     3. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w oparciu o przepisy prawa oświatowego.

     4. Dane demograficzne.

     5. Przyjęcie do szkoły osób przybywających z zagranicy, będących oraz niebędących obywatelami polskimi.

     Narada odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 r. o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce, ul. Gen. A. E. Fieldorfa „Nila” 4/6.

    • Akademia z okazji Dnia Niepodległości (08.11.2018)

    • „Uwięziony ptak nie śpiewa.
     A czy wiesz dlaczego?
     Bo nie spotkasz nigdy w klatce
     Ptaka szczęśliwego.”

     8 listopada nasza szkoła podczas uroczystej akademii uczciła 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Społeczność uczniowska, Dyrekcja Szkoły i Rada Pedagogiczna wzięła udział w uroczystości, która miała za zadanie przybliżyć historię walki Polski o niepodległość. Po części artystycznej przedstawiciele poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, Dyrektor Szkoły Jolanta Gawarkiewicz, Barabara Trochim – przedstawiciel Rady Pedagogicznej złożyli życzenia Niepodległej, które następnie zawieszono na Drzewie Niepodległości. Mamy nadzieję, Nasza Ukochana Ojczyzno, że wszystkie się spełnią.

     Uroczystość przygotowali uczniowie klas 3a i 3i gimnazjum pod kierunkiem p. Anety Ciechowicz, p. Agnieszki Mrozek, p. Elżbiety Nisiobęckiej, Elżbiety Staśkiewicz oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Hanny Wodeńko. Przepiękne dekoracje do uroczystości stworzyły p. Jolanta Dobrowolska i p. Małgorzata Dreas. Podczas dzisiejszej uroczystości został zaprzysiężony również Zarząd Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5.

    • Niepodległa 100 lat... (07.11.2018 r.)

    • Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada?, Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku?.

     W dniu 07.11.2018 r., uczniowie z naszej świetlicy zostali zapoznani z podstawowymi informacjami historycznymi dotyczącymi ważnego dla nas Święta Niepodległości Polski. Uczniowie otrzymali i zapoznali się z komiksami tematycznymi, gdzie dowiedzieli się m.in.: kim był Józef Piłsudski. Wysłuchali wiersza Czesława Janczarskiego pt.:,, Barwy Ojczyste”.

     W roli prowadzącego i lektora wystąpił nasz nauczyciel Historii – pan Robert. Dziękujemy😊

     Opiekun: p. Justyna Tyszka, p. Karolina Zbiczyńska.