• Edukacja zdrowotna 06.04.2020 r

• Zapraszamy do zapoznania się treści z edukacji zdrowtnej.

Wpływ aktywności fizycznej na organizm człowieka.
      • Mazowiecka Policja Apeluje!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
          Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

NOWY_Apel_Koronawirus.pdf

• Dostęp do lektur szkolnych online.

• Drodzy Uczniowie

W związku z przymusową przerwą w udostępnianiu zbiorów naszej biblioteki proponujemy korzystanie z zasobów Internetu. Poniżej prezentujemy strony, na których bezpłatnie można znaleźć materiały edukacyjne, lektury i inne książki w formie audiobooków lub e-booków:

www.wolnelektury.pl    Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

https://lektury.gov.pl/     Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

www.lekturymp3.pl/

www.epodreczniki.pl

www.gov.pl/zdalnelekcje

www.legalnakultura.pl(strefa edukacji)

fbc.pionier.net.pl ( w opcji „cały opis” należy wybrać „tytuł”)

pbc.gda.pl

Bibliotekarze chętnie udzielą pomocy w poszukiwaniu zasobów lektur i innych książek dostępnych w Internecie. Zapytania prosimy kierować na adres:

biblioteka@sp5oka.pl

• Uwaga! Konkurs!!!

• Zapraszamy uczniów do udziału w niezwykłym konkursie.

Dzięki niemu będą mogli uwić własnoręcznie wielkanocną palmę i poczuć się jak twórca ludowy.

REGULAMIN KONKURSU NA WIELKANOCNĄ PALMĘ

Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów klas 1 - 3 klas 4 - 6.

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i kultywowanie tradycji.

Palmę Wielkanocną (wysokość 20 - 40 cm) wykonać należy z materiałów, które mamy w domu (mogą to być: gazety, kolorowy papier, bibuła, skrawki materiałów, włóczka, sznurek, wstążki, itp.)

Prace będą ocenianie po powrocie uczniów do szkoły.

Zwycięzcy otrzymają nagrody.

Organizatorzy: katecheci