• "Ku wolności" - jak zapobiegać uzależnieniom

• W najlepszą z dróg, bez uzależnień i problemów, zabrali nas dwaj młodzi mężczyźni z grupy "Wyrwani z Niewoli". W rytm dźwięków hiphopowych Jacek Zajkowski i Piotr Zalewski uświadomili młodzieży, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych i uniknąć uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Prowadzący to spotkanie to ludzie doświadczeni przez los. Dlatego ich świadectwo jest tak ważne. Są najlepszym dowodem na to, że nawet z najtrudniejszej sytuacji jest jakieś wyjście. Trzeba pozwolić sobie pomóc i uwierzyć w siebie.

Im się udało - jak mówią - "wyjść na ludzi". Ich osobista droga rozwoju wiodła przez określenie na nowo systemu wartości, naukę nawiązywania wartościowych relacji międzyludzkich, dokonywania świadomych wyborów moralnych oraz naukę asertywnego mówienia "nie". Dziś są szczęśliwi i wolni od uzależnień. Do takiego życia zachęcali też nas.

Nasza szkoła otrzymała w prezencie książkę Piotra Zalewskiego, którą można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Zachęcamy do lektury:)

• Gang Słodziaków 😊

• W dniu 30.10.2018 r. uczniowie z naszej świetlicy wysłuchali zabawnego opowiadania z mądrymi tekstami i ilustracjami zawartymi w książce Renaty Piątkowskiej ,,Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” pt.: ,,Sowa Zosia’’. Po wysłuchaniu niezwykłych przygód sowy Zosi, uczniowie wykonali piękne prace plastyczne inspirowane nowo poznaną historią Słodziaków.

W roli lektora wystąpiła pani Ania, nasza nauczycielka z Informatyki. Dziękujemy 😊

Opiekun, p. Justyna Tyszka.

• Ogólnopolski Konkurs Historyczny (26.10.2018 r.)

• W piątek 26 października w Szkole Podstawowej nr 225 w Warszawie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Plastycznego „100 bohaterów na 100-lecie niepodległości”. W konkursie wzięło udział 120 szkól z całej Polski. Każda ze szkól nadesłała kilka lub kilkanaście prac. Nagrodzono i wyróżniono 21 prac. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 6 a – Lena Grzeszczyk. Na projekcie swojego banknotu Lena zamieściła bohatera gminy Kadzidło - ks. Tarnowskiego.

Uroczystość wręczenia nagród była też lekcją historii. O patriotyzmie i odwadze mówili goście: ks. Jan Sikorski - prałat, pierwszy naczelny kapelan internowanych, „Solidarności”, Duszpasterstwa Więziennego RP oraz Leszek Stanisław Żukowski, ps. „Antek”– polski inżynier, nauczyciel akademicki, profesor nauk technicznych. Żołnierz Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego oraz więzień obozów koncentracyjnych. Major WP w stanie spoczynku, od 2013 prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wśród nagród, które otrzymali wszyscy uczestnicy znalazł się banknot kolekcjonerski wydany przez Mennicę Polską na 100 lecie niepodległości.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla Laureatów było zwiedzanie Warszawy pod opieką nauczycieli historii SP 225, w tym także przejazd metrem.

• Strażacy nam czytali 😊 (26.10.2018 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpiecznie na drodze, w szkole, w domu... (26.10.2018 r.).

Dnia 26.10.2018 r., naszą świetlicę odwiedzili Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat  zadań wykonywanych przez strażaków oraz zaprezentowane zostało pełne wyposażenie osobiste, w którym strażacy prowadzą działania.

W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali wesołej opowieści, o przygodach chłopca, w bogato ilustrowanej książce Czesława Janczarskiego pt.: ,,Jak Wojtek został strażakiem”, którego marzeniem było zostanie strażakiem.

DZIĘKUJEMY😊

• Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5

• PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS, UCZNIEM BĘDZIE KAŻDY Z NAS…

Dzień 25 października nasi pierwszoklasiści zapamiętają z pewnością na długo, ponieważ to właśnie wtedy zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce. Nie było to jednak takie proste. Najpierw musieli wybrać się w podróż do pięciu krain, gdzie czekały na nich różne zadania przygotowane przez bajkowych bohaterów, w których wcielili się uczniowie starszych klas. Po wykonaniu wszystkich zadań ostateczny- pomyślny werdykt ogłosiła Pani Dyrektor  Jolanta Gawarkiewicz. Nasze pierwszaki  spisały się na medal! Po części artystycznej nastąpiła najważniejsza część uroczystości – ślubowanie i pasowanie. Najpierw wprowadzono sztandar szkoły, głośno odśpiewano hymn narodowy a uczniowie złożyli ślubowanie. Potem każdą uczennicę i każdego ucznia z osobna Pani Dyrektor  Jolanta Gawarkiewicz uroczyście pasowała na ucznia specjalnie przygotowanym na tę okazję piórem.
          Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie i w radosnym nastroju wszyscy udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy brali udział w przygotowaniu tej uroczystości, a w sposób szczególny dzieciom z klasy V B i V C działającym w SCHRON-ie.