• Szanowni Rodzice!

• Informujemy, że dnia 25.05.2019r. w naszej szkole odbywają się zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze zgodnie z harmonogramem lekcji z dnia 02.05.2019r. (czwartkowym).Rada Pedagogiczna podjęła decyzję, że tego dnia nie odbędzie się planowany Festyn Rodzinny ze względu na trudności z realizacją podstawy programowej. Spowodowane są one egzaminem gimnazjalistów, egzaminami ósmoklasistów i strajkiem nauczycieli.Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5

• Kto Ty Jesteś? (09.05.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kto Ty Jesteś? (09.05.2019 r.).

W dniu 09.05.2019 r., uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.:,,Jestem patriotą” na podstawie książki: J. Olech i E. Bąk: ,,Kto Ty Jesteś?”

Po wysłuchaniu książki z ciekawymi ilustracjami odwołującymi się do wzajemnego zaufania, szacunku, patriotyzmu, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju uczniowie rozmawiali o tym czym dla nich jest patriotyzm?  Na koniec uczniowie układali puzzle związane z tematyką patriotyczną oraz wykonali ciekawe prace plastyczne inspirowane nowo poznaną książką.

Autor: Justyna Tyszka, Lidia Wojdyna.

• Przed nami XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia

• ZAPRASZAMY!!!

Drodzy uczniowie, rodzice i sympatycy naszej szkoły oraz kibice siatkówki....

Już niebawem bo 10-12 maja odbędzie się jeden z najbardziej cenionych w Polsce turniejów piłki siatkowej chłopców w kategorii Młodzika ku czci naszego Wychowanka, ucznia i zawodnika Arka Gołasia, a mianowicie 🏆-  XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia 🏆. To wyjątkowe święto siatkówki w naszym mieście, w którym ponad 300 zawodników z całej Polski będzie rywalizować ze sobą w hali im. Arkadiusza Gołasia oraz w sali SP 5 w Ostrołęce. Przez trzy dni będzie rozegranych 84 meczów, udział potwierdziło 24 zespoły ze znanych klubów w Polsce. Będzie się działo 😊

Z A P R A S Z A M Y !!!

Memoriał Arkadiusza Gołasia odbywa się od 2006 i na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych i największych turniejów na terenie Polski. Corocznie w Memoriale Arkadiusza Gołasia bierze udział kilkuset zawodników z klubów siatkarskich z całej Polski. W ubiegłym roku startowały 24 zespoły. W finale Metro Warszawa pokonało Koronę Bełchatów, a w meczu o III miejsce drużyna Resovii Rzeszów wygrała z Kadrą woj. lubelskiego.

ORGANIZATORAMI TURNIEJU SĄ:

SP 5 w Ostrołęce

UKS OLIMP Ostrołęka

Miasto Ostrołęka

Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego

Firma Remontowo Budowlana Pyrys-Bud Ostrołęka

Z A P R A S Z A M Y

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

• Przypominamy, że zaplanowany 02.05.2019r.(czwartek), zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego, jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych. Ten dzień będzie odpracowany 25.05. 2019r.