• Wielu z nas lubi poezję

• 27 listopada 2019 roku o godzinie 14.00 rozpoczął się rokroczny konkurs recytatorski "Niektórzy lubią poezję". Odbywał się on w dwóch kategoriach wiekowych:

- klasy IV - VI szkoły podstawowej (tematyka wierszy związana była z przyjaźnią i pokojem),

- klasy VI - VIII szkoły podstawowej (tematyka wierszy związana była z wojną).

Jury w składzie: Jolanta Gawarkiewicz, Agnieszka Archacka i Anna Romejko z ogromną uwagą wysłuchało recytatorów i po naradzie przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

w klasach IV - VI

I miejsce:  Amelia Siemborska (4b), Jagoda Szlązak (5b) i Eliza Napiórkowska (6c),

II miejsce: Marta Szlachetka (6b), Natalia Wekwejt (4b) i Antonina Gawrych (5c),

III miejsce: Oliwia Ostrowska (4b), Łukasz Bębenek (5c) i Kornelia Rusiłowicz (5d),

wyróżnienie otrzymała Julia Czerwińska (5a);

w klasach VII - VIII

I miejsce - Julia Olbryś (7b),

II miejsce - Oliwier Dziadak (7a),

III miejsce - Agata Szczubełek (7b),

wyróżnione zostały również: Wiktoria Ciszewska (7a) oraz Klaudia Gęsich (8a).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknego opanowania sztuki recytatorskiej i zachęcamy do uczestniczenia w innych konkursach szkolnych.

• Gość z Fundacji "Razem" w naszej świetlicy (22.11.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gość z Fundacji "Razem" w naszej świetlicy (22.11.2019 r.).

22 listopada 2019r., w naszej świetlicy gościł prezes Fundacji; ,,Razem” Pan Piotr. Wręczył uczniom piękne podziękowania i pyszne słodkości za udział w zbiórce karmy dla zwierząt. Zebrana karma, kocyki, zabawki dla zwierząt zostały przekazane do Schroniska CANIS w Kruszewie. Dziękujemy😊

J.T., W.D.

• Ważne!

• Z dniem 02.12.2019r. w szkole w edukacji wczesnoszkolnej wprowadzamy system bez dzwonkowy, w pozostałych oddziałach nastąpi niewielka zmiana w przerwach i zajęciach lekcyjnych.

• Wolontariackie dyżury pedagogów szkół dla uczniów i ich bliskich

• Szanowni Państwo,

informuję, że w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. T. Kościuszki 24/26 będą prowadzone wolontariackie dyżury pedagogów szkół dla uczniów i ich bliskich zamieszkujących na terenie miasta Ostrołęki lub uczących się w Ostrołęce. Świadczone będzie wsparcie pedagogiczne z możliwością skierowania do psychologa, prawnika, terapeuty uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych.

Inicjatywa skierowana jest szczególnie do uczniów, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą skorzystać ze wsparcia pedagoga w szkole.

Dyżury będą się odbywały w każdy czwartek w godz. od 16:30 do 18:30, w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej, ul. T. Kościuszki 24/26, pok. Nr 6, tel. 29 767 61 94.

Dyżury pełnić będą pedagodzy: Danuta Kutyłowska, Diana Zawalich i Sylwia Szymańska. Jednocześnie wyrażam wdzięczność Nauczycielkom, które odpowiedziały na potrzeby uczniów deklarując specjalistyczną pomoc.

Proszę, aby w każdej szkole była wywieszona taka informacja, jak również na stronach internetowych szkół.

Anna Gocłowska

Dyrektor Wydziału Oświaty

Urzędu Miasta w Ostrołęce

• Cała Polska Czyta Dzieciom……i Rodzice Też😊

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cała Polska Czyta Dzieciom (11.2019 r.).

W ramach akcji prowadzonej w naszej świetlicy pod hasłem: ,,Cała Polska Czyta Dzieciom…i Rodzice Też”, uczniowie wysłuchali zabawnych, wzruszających historii zawartych w pięknie ilustrowanej książce pt.: ,,Nowe Przygody Skarpetek” Justyny Bednarek. Dzisiaj czytała nam mam Leny z II ,,C’’ Pani Ania. Dziękujemy😊

J.T., W.D.