• WF online - edukacja zdrowotna 30 marca 2020 r.

• Zapraszamy swoich uczniów do zapoznania się z zadaniami do zrealizowania w ramach edukacji zdrowotnej.
      • Dostęp do lektur podczas nauki w domu

• Drodzy Uczniowie

W związku z przymusową przerwą w udostępnianiu zbiorów naszej biblioteki proponujemy korzystanie z zasobów Internetu. Poniżej prezentujemy strony, na których bezpłatnie można znaleźć materiały edukacyjne, lektury i inne książki w formie audiobooków lub e-booków:

www.wolnelektury.pl    Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

https://lektury.gov.pl/     Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

www.lekturymp3.pl/

www.epodreczniki.pl

www.gov.pl/zdalnelekcje

www.legalnakultura.pl(strefa edukacji)

fbc.pionier.net.pl ( w opcji „cały opis” należy wybrać „tytuł”)

pbc.gda.pl

Bibliotekarze chętnie udzielą pomocy w poszukiwaniu zasobów lektur i innych książek dostępnych w Internecie. Zapytania prosimy kierować na adres:

Adres będzie podany wkrótce

• Próbny egzamin ósmoklasisty  – informacja MEN i CKE
        • Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

• Szanowni Państwo,

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
          • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
          • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas VIII i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże dyrektorom w późniejszym terminie.

Mam nadzieję, że w próbnym egzaminie ósmoklasisty weźmie udział jak najwięcej uczniów.

2020_03_26_Probny_egzamin_osmoklasisty_informacja_MEN_i_CKE.pdf