• Projekt fotograficzny "Moje miasto i ja"

    • Założeniem projektu jest skłonienie młodych ludzi do uważnego przyjrzenia się miastu, w którym żyją, kształcą się i dorastają. Udział uczniów w tym działaniu ma stanowić pretekst do wędrówek ulicami Ostrołęki i odnajdywania jej uroku i unikatowego charakteru.

     Okiem obiektywu aparatu fotograficznego będziemy się starali ukazać to wszystko, co w naszej małej ojczyźnie piękne, niepowtarzalne i ulotne. Dzięki wykonywanym zdjęciom odkryjemy Ostrołękę na nowo, ukażemy jej piękno, barwy i odnajdziemy w niej siebie samych. Staniemy się poniekąd kronikarzami miasta i portrecistami społeczności, do której należymy.

      

     Projekt realizowany jest we współpracy z Galerią Ostrołęka i finansowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.

     Zajęcia prowadzi Pani Jolanta Góralska.

     Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o  zgłaszanie się do nauczycielek - opiekunek projektu: Małgorzaty Dreas i Anny Romejko.

    • Nasi nauczyciele najlepszymi siatkarzami !!!

    • Pierwsze miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej dla nauczycieli

     W sobotę, 20 października w hali im Arkadiusza Gołasia odbył się Nauczycielski Turniej w Piłkę Siatkową z okazji 50-lecia ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. Jako że siatkówka to sport z ogromnymi tradycjami w naszej szkole, nie mogło zabraknąć tam naszych nauczycieli. Cały zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, poraz kolejny udowodnił, iż są nie tylko dobrymi pedagogami na codzień ale również sportowcami dysponującymi świetnymi umiejętnościami siatkarskimi oraz kondycją. Nasza drużyna składająca się w większości z nauczycieli Wychowania Fizycznego odniosła cztery pewne zwycięstwa nad ZSZ Nr 4, ZSZ Nr 1, SP 1 oraz SP 10 zajmując I miejsce zdobywając Puchar ufundowany przez Dyrektora ZSZ nr 4. 

     Gratulujemy naszym nauczycielom, jesteśmy dumni !!!

      

    • Otwórz serce na innych

    • „Otwórz serce na innych” – takie motto przyświecało występowi SCHRONU podczas Miejskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że w tym występie po raz kolejny wsparły nas osoby o wielkich sercach: Pan Adam Wołosz – muzyk, wokalista, autor kapitalnych tekstów, Karolina Milewska – niezwykle uzdolniona absolwentka naszej szkoły, zarażona śpiewem w SCHRONIE oraz Pan Marcin Maciejewski-muzykujący Rodzic.

     Wspólnie ze SCHRONEM wystąpiła także klasa II b pod opieką wychowawczyni Anny Kubeł. Na scenie razem z uczniami śpiewały Agnieszka Kornaga-Bałdyga, Marta Zalewska, Iwona Kośnik, a przygotowywaniem występu oraz uwiecznieniem go na zdjęciach zajmowała się także nasza „zespołowa” fotograf Milena Bakuła. Wybrany na tę okazję repertuar spodobał się publiczności, która wspólnie z nami śpiewała m.in. „ Płynie Wisła, płynie”, „Balladę o Tolku Bananie”, piosenkę Pana Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”. Dzieci, młodzież z zespołu spisały się na medal!!! Otwierajmy serca na innych każdego dnia.

    • Szanowni Rodzice!

    • Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zdobyć dofinansowanie do realizacji "Placu zabaw dla dzieci przy SP nr 5" z puli Budżetu Obywatelskiego Ostrołęka 2019.

     Dziękujemy, że wsparli nas Państwo w dążeniu do zapewnienia uczniom bezpiecznego oraz atrakcyjnego miejsca zabaw i wypoczynku.

     Dyrekcja Szkoły