• Trening karate w kl. 1d (07.06.2019 r.)

• W piątek, 7 czerwca, Emilka – uczennica klasy I d przeprowadziła wspaniałą lekcję dla swoich koleżanek i kolegów z klasy – trening karate. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, że jest to sport, który rozwija zarówno fizycznie jak i duchowo. Uczy samodyscypliny, wytrwałości oraz koncentracji. Emilka opowiedziała m.in. o zasadach, którymi powinna kierować się osoba trenująca karate, zapoznała z podstawowym słownictwem używanym w tej dyscyplinie sportowej, stopniami. Pokazała również swoje najnowsze trofeum

Emilko, gratulujemy Ci sportowej pasji! To wspaniałe, że dzielisz się nią z innymi. Jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy kolejnych sukcesów

• Przedstwienie "Morska przygoda" (06.06.2019 r.)

• 6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I A wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na przedstawienie teatralne pt.”Morska przygoda”, w wykonaniu aktorów Teatru Urwis z Krakowa.

Spektakl opowiadał historię Piotrusia, który marzył o niezwykłych przygodach. Chłopiec wszedł w posiadanie mapy skarbów. Następnie przypadkowo dostał się na statek, gdzie został majtkiem i wraz z sympatyczną piratką Falą popłynął na tajemniczą wyspę. Bohater spotkał tam żartobliwą papugę i odnalazł skrzynię ze skarbami.

Wszyscy z zaciekawieniem śledzili losy Piotrusia i mogli wziąć czynny udział w przedstawieniu poprzez wspólne zabawy. Mieli też okazję wcielić się w role aktorów –żeglarzy.

• Daj Włos 2019

• 4. edycja akcji Daj włos dobiegła końca

Kolejne bohaterki z naszej szkoły oddały włosy na peruki dla chorych kobiet.

Podarowały jednak nie tylko warkocze, dały też coś, czego nie można kupić – serce, wsparcie, zrozumienie. W tym roku były to: Antonina Gawrych – uczennica klasy 4. Oraz Gabriela Dymerska,  Maria Meszyńska i Anna Baranowicz – uczennice 3. klasy gimnazjum.

Dziewczyny o wielkim sercu – gratulujemy Wam odwagi !

Warkocze zostaną przekazane do fundacji Rak’n’Roll.

Fryzurami zajęły się nauczycielki i uczennice z ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Do zobaczenia za rok

Aneta Ciechowicz

Barbara Trochim

• Klasy: 4d, 5a i 5c na Wielkopolsce.

• W dniach: 20 – 22 maja podróżowaliśmy po Wielkopolsce. Pierwszego dnia, czyli 20 maja, w poniedziałek zwiedzaliśmy Toruń. Spacerowaliśmy po Starówce ze specjalnie przebranym w dawny strój przewodnikiem, który opowiadał ciekawostki związane z historią Torunia .

W planetarium w czasie seansu „Mój kumpel Niko” poznaliśmy młodość Mikołaja Kopernika. Bawiliśmy się wspaniale w Domu Legend Toruńskich. Atrakcją były też praktyczne zajęcia w Żywym Muzeum Piernika, w czasie których mogliśmy własnoręczne przygotować pierniki i ozdobić je, otrzymując certyfikaty czeladnika. W drugim dniu pojechaliśmy do Poznania. Mieliśmy zajęcia w Rezerwacie Archeologicznym „Genius Locci”, przymierzaliśmy dawne stroje mieszczan. Zwiedzaliśmy Stare Miasto. W Rogalowym Muzeum Poznania uczyliśmy się, jak przygotować rogale św. Marcina, a za wkład pracy uzyskaliśmy „Certyfikaty Rogalowego Czeladnika”. Trzeci dzień przeznaczyliśmy na Inowrocław i Bydgoszcz. Największą atrakcją była zabawa w Parku Trampolin „Jumpiplace”. Żałowaliśmy, że ta wycieczka trwała tylko 3 dni. Chętnie zostalibyśmy na Wielkopolsce dłużej.