• Gimnazjalna bitwa z „Krzyżakami” (14.12.2018 r.)

• 14.12.2018roku stoczyliśmy jako społeczność gimnazjalna kolejna bitwę pod Grunwaldem z „ Krzyżakami”.

W konkursie literackim wzięło udział 9 drużyn ostatniego rocznika Gimnazjum nr1 w Ostrołęce. Nasza bitwa składała się z trzech etapów, po przejściu których wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce zajęli Rycerze Zawiszy Czarnego z klasy 3b

II miejsce zajęli Rycerze Powały z Taczewa z klasy 3c

III miejsce zajęli Rycerze Juranda ze Spychowa z klasy 3e

Zwycięzcom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy znajomości treści „ Krzyżaków” H. Sienkiewicza.

Organizatorami bitwy z „ Krzyżakami” były: p. Barbara Trochim, p. Aneta Ciechowicz oraz p. Agnieszka Mrozek.

• UWAGA! DZIEŃ OTWARTY 13.12.2018 r. (czwartek)

• Harmonogram dnia:
          godz. 16:00-17:00
          Koncert charytatywny (stołówka szkolna) i kiermasz świąteczny
          godz. 17:00-18:00
          Spotkanie rodziców z nauczycielami

Szanowni Państwo, termin dnia „otwartego” decyzją społeczności szkolnej został przeniesiony na dzień 13.12.2018 r.
          W tym dniu oprócz spotkań z nauczycielami, odbędzie się koncert charytatywny i kiermasz przedświąteczny (można będzie kupić: akcesoria świąteczne i ciasta wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli SP5).
          Całkowity dochód ze spotkania świątecznego zostanie przeznaczony na wsparcie i leczenie naszego ucznia, który od roku zmaga się z poważną chorobą. Bardzo prosimy o liczne przybycie, dziękujemy za dary, płynące prosto z serca. Bądźmy razem w ten świąteczny czas.

Społeczność SP 5

• Pomocna dłoń (05.12.2018 r.)

• W dniu 05.12.2018 r., uczniowie z naszej świetlicy zostali zapoznani z ideą wolontariatu. Zastanawiali się czy warto pomagać i co to jest wolontariat? Wysłuchali wiersza pt.: ,,Czy to trudne’’. W dalszej części spotkania wysłuchali dalszych przygód kolejnego Słodziaka – Bobra Borysa. Na koniec wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto podać pomocną dłoń.W roli lektora wystąpiła nasza pedagog, p. Agnieszka Kornaga – Bałdyga oraz nasze szkolne wolontariuszki z VIII ,,A’’: Paulina Matejkowska, Wiktoria Kubat. Dziękujemy!!

Przygotowała: p. Justyna Tyszka