•  Informacja  dot. opieki stomatologicznej w SP 5
        • Informacja  dot. opieki stomatologicznej w SP 5

• Szanowni Rodzice

Na zebraniach z wychowawcami klas w dniu 21.11.2019r otrzymaliście druki oświadczeń  dotyczących zgody na świadczenia stomatologiczne. Pojawiło się kilka wątpliwości dotyczących zakresu tych usług. Wyjaśniam, że zgoda ta dotyczy tylko i wyłącznie przeglądu uzębienia dzieci oraz fluoryzacji (lakierownie zębów preparatem z fluorem). Jeżeli Państwo nie życzycie sobie któregoś z powyższych zabiegów proszę o dopisanie na oświadczeniu. Jednocześnie podkreślam, że wszystkie pozostałe zabiegi (ekstrakcja zęba, leczenie itp.) odbywać się będą tylko i wyłącznie w obecności rodzica.

Jolanta Gawarkiewicz

• KONKURS NA WŁASNĄ TWÓRCZOŚĆ POETYCKĄ

• „Nastolatkowie rymują – myśli zapisują…”

Drogi Uczniu klasy VII i VIII!!!

Piszesz wiersze? – ten konkurs jest dla CiebieJ

A może jeszcze nie wiesz, że potrafisz poetycko zebrać i spisać swoje myśli.
          Zastanów się:

• o czym chciałbyś napisać
          • o czym warto napisać

Tematyka wierszy - dowolna

Język – polski (obowiązuje estetyka słowa)

Forma – tekst napisany na komputerze (może być na nośniku, wydrukujemy)

Liczna prac konkursowych – 1 - 3

Miejsce gromadzenia poezji – biblioteka szkolna

Termin składania wierszy – do 6 grudnia 2019 r.

Zapraszamy do biblioteki po inspiracje – znajdziesz tu
          owoce pracy uznanych poetów, może kiedyś do nich dołączysz…

Nauczyciele bibliotekarze

• Archipelag Skarbów (20.11.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Archipelag Skarbów (20.11.2019 r.).

W dniach 20. i 21. listopada 2019r. realizowany jest w naszej szkole nowoczesny program profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów dla uczniów klas VII i VIII.

Celem programu jest zachęcanie uczniów do zdrowego stylu życia – wolnego od przemocy, alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych.

Program prowadzony jest przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce na spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów”, które odbędzie się dnia 21. listopada 2019r. o godz. 1630 w stołówce szkolnej.

Danuta Srebrna

• Dzień Tolerancji - Happening (15.11.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Tolerancji - Happening (15.11.2019 r.).

Dnia 15.11.2019 roku w naszej szkole odbył się happening z okazji Dnia Tolerancji. Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych. Uczniowie obejrzeli przepiękna i wzruszającą animację dotyczącą przyjaźni między zdrową dziewczynką i chorym chłopcem poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Ten dzień swoim występem uświetniły również dziewczęta z klasy 6 c: Drzyzguła Rozalia, Groda Rozalia, Markowska Gabriela, Napiórkowska Eliza, Nurczyk Julia, Socha Antonina, Szczęsna Anastazja, Załęska Katarzyna, Załęska Patrycja. Wykonały one układ taneczny artystycznie nawiązujący do tolerowania różnic miedzy ludźmi. Uczniowie zadeklarowali , że zasada „szanujmy siebie nawzajem” jest dla nich ważna. Uważają, że warto się nią kierować w życiu. Zrobili to przez symboliczne odciśnięcie kciuka na rysunku przedstawiającym drzewo. Kolejno odciskane palce uczestników utworzyły liście drzewa. Podsumowując wydarzenie zwrócono uwagę na fakt, że szacunek jest jak tlen, nie widać go, ale bez niego nie mamy odpowiednich warunków do życia i rozwoju.