• RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY pn. "Nie wszystko przyjmuję!!! Myślę i weryfikuję!!!"

• Zachęcamy do udziału w szkolnym rodzinnym konkursie plastycznym dla oddziałów 0-IV pod nazwą "Nie wszystko przyjmuję!!! Myślę i weryfikuję!!!" .

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przeprowadzenie rodzinnej rozmowy (debaty) dotyczącej:
          - umiejętnego i właściwego korzystania z portali społecznościowych,
          - bezpieczeństwa w Sieci,
          - doboru treści przeglądanych stron i gier do wieku dzieci
          - ilości czasu spędzanego przy telefonie, komputerze, tablecie
          - zagrożeń i korzyści korzystania ze środków masowego przekazu itp.

Po odbyciu rozmowy członkowie rodziny dowolną techniką wykonują wspólnie plakat będący jej podsumowaniem. Może on zawierać m.in. wskazówki jak bezpiecznie, bez żadnych przeszkód korzystać z technologii komunikacyjnych.

Format plakatu: minimum A2

Termin składania prac: do 13 grudnia 2019 r.

Plakaty można składać u pedagoga szkolnego - A. Kornagi-Bałdygi lub u wychowawcy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas apelu bożonarodzeniowego.

• 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

4 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury z inicjatywy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej została zainaugurowana w naszym mieście ogólnoświatowa kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Podczas happeningu na scenie wystąpiły również uczennice klasy II d: Maja, Natasza, Nela, Emilka i Wiktoria, wspaniale dopingowane przez kolegów i koleżanki z klasy. Zarówno piosenką jak i przygotowanymi transparentami dzieci przypomniały o ważnych wartościach, którymi należy się kierować w życiu takich jak tolerancja, miłość i szacunek. :-)
          W happeningu aktywny udział brali również uczniowie z klasy VIII b i V c.

Większość zdjęć pochodzi ze strony www.terazostroleka.pl. Dziękujemy

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (05.11.2019 r.)

• Gdzie  mieszkają  bajki  w  naszej  szkole?
          Niewątpliwie kryją się w zakamarkach szkolnej biblioteki. Poszukaj ich i zanurz się w świat bajki, świat magiczny, świat, w którym dobro zostaje nagrodzone, a zło ukarane.   Czytaj sobie, kolegom, rodzeństwu, bo WARTO!

5 listopada w szkolnej  bibliotece i w  świetlicy przypomnieliśmy o tym, że bajka może być ważnym elementem w życiu dziecka i dorosłego.  Bajka może bawić, rozweselić, a także utulić do snu. Uczniowie klasy pierwszej wcielili się w role bohaterów bajki „Kot w butach”,  a także przebierali się za różne  postaci z ulubionych bajek.  Dzieci rysowały  wybranych przez siebie bohaterów i samodzielnie czytały bajki. W ten sposób wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek.