• 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

4 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury z inicjatywy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej została zainaugurowana w naszym mieście ogólnoświatowa kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Podczas happeningu na scenie wystąpiły również uczennice klasy II d: Maja, Natasza, Nela, Emilka i Wiktoria, wspaniale dopingowane przez kolegów i koleżanki z klasy. Zarówno piosenką jak i przygotowanymi transparentami dzieci przypomniały o ważnych wartościach, którymi należy się kierować w życiu takich jak tolerancja, miłość i szacunek. :-)
          W happeningu aktywny udział brali również uczniowie z klasy VIII b i V c.

Większość zdjęć pochodzi ze strony www.terazostroleka.pl. Dziękujemy

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (05.11.2019 r.)

• Gdzie  mieszkają  bajki  w  naszej  szkole?
          Niewątpliwie kryją się w zakamarkach szkolnej biblioteki. Poszukaj ich i zanurz się w świat bajki, świat magiczny, świat, w którym dobro zostaje nagrodzone, a zło ukarane.   Czytaj sobie, kolegom, rodzeństwu, bo WARTO!

5 listopada w szkolnej  bibliotece i w  świetlicy przypomnieliśmy o tym, że bajka może być ważnym elementem w życiu dziecka i dorosłego.  Bajka może bawić, rozweselić, a także utulić do snu. Uczniowie klasy pierwszej wcielili się w role bohaterów bajki „Kot w butach”,  a także przebierali się za różne  postaci z ulubionych bajek.  Dzieci rysowały  wybranych przez siebie bohaterów i samodzielnie czytały bajki. W ten sposób wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek.