• Pasowanie na czytelnika (03.04.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika (03.04.2019 r.).

3 kwietnia 2019 r.  najmłodsi uczniowie klas: I a, I b, I c i I d  naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Z zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny „Kłótnia wróżek” przygotowany przez koleżanki i kolegów z klasy 5a, 5c  i 6b, którzy z zaangażowaniem wcielili się w role znanych bajkowych postaci.

Pierwszoklasiści rozwiązując ze swobodą przygotowane dla nich bajkowe zagadki udowodnili, że świat bajek i baśni nie jest im obcy.  Przyrzekli, że zostaną przyjaciółmi książek i będą się o nie troszczyć.

Po przyrzeczeniu pan dyrektor Renisław Dmochowski uroczyście pasował uczniów klas pierwszych na czytelników szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz  „Prośby książki”.

Naszym młodym czytelnikom życzymy wspaniałych  przygód, które czekają na nich na kartkach książek.

• Szalony tydzień (03.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szalony tydzień (03.2019 r.).

Jeden z tygodni marca był w Naszej Szkole bardzo SZALONY. Miał on za zadanie przygotować nas do radosnego powitania wiosny. Warunkiem zabawy było przyjście do szkoły z odpowiednim elementem garderoby.

Poniedziałek – dzień w koszuli i krawacie

Wtorek – dzień postaci z bajek

Środa – dzień kolorowych skarpetek

Czwartek – dzień w żółtym kolorze

Piątek – dzień w piżamie

Wiosna przybyła…   Do zabawy zapraszamy ponownie za rok.

• XIX Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Czy znasz swój region?” (02.04.2019 r.)

•

2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Czy znasz swój region?”, objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka, wspierany przez Dyrekcję SP 3, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Związek Kurpiów, DPS im. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Młodzi pasjonaci historii i kultury „małej ojczyzny” musieli wykazać się wiedzą na temat historii i tradycji regionu kurpiowskiego i jego najwybitniejszych twórców. Reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w konkursie po raz pierwszy i zajęły ex equo 2 miejsce. Zuzi Dajcz i Elizie Napiórkowskiej gratulujemy!

• Polscy poeci dzieciom (02.04.2019 r.)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Polscy poeci dzieciom (02.04.2019 r.).

02 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Książek dla Dzieci 😊 W związku z tym uczniowie naszej świetlicy pięknie czytali w tym dniu w Świetlicowym Konkursie Pięknego Czytania: POLSCY POECI DZIECIOM. Wszyscy pięknie czytający utwory naszych polskich poetów: J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne słodkości. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i drobne słodkości. Wszystkim gratulujemy‼ pięknego czytania😊 Dziękujemy naszym szkolnym wolontariuszkom z VIII A : Paulinie i Wiktorii  za pomoc w organizacji konkursu😊

Przygotowała: Justyna Tyszka