• "Szkoła pamięta"

    • Udowodniliśmy to 25 października 2019 roku, włączając się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

     Uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci związane z wydarzeniami historycznymi, jakie miały miejsce w najbliższej nam okolicy. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych i zapalili znicze. Młodzi ludzie nie zapomnieli o postaciach ważnych dla Ostrołęki (na ich grobach także pozostawili płonące znicze - symbol pamięci o tych, którzy odeszli).

     Ta akcja służyła kształtowaniu w młodzieży postawy szacunku wobec lokalnej historii oraz postaci znaczących dla miasta i regionu.

      

     Pamiętamy, bo to nasza historia.

    • Bal Wszystkich Świętych

    • Informujemy, że dnia 29.10.2019 r., w godz. 15:00 - 16:00, p. Małgorzata Kruczyk zaprasza na "Bal Wszystkich Świętych", który odbędzie się na II piętrze (korytarz klas młodszych).
      

     Mile widziane przebrania. :)

   • Pokaż nam jak Wasza szkoła może być eko!
    • Pokaż nam jak Wasza szkoła może być eko!

    • Fundacja Komputronik na każdym etapie swojej pracy chce ułatwić dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywację do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego.

     Tym razem chce zaangażować się w walkę o środowisko i promować proekologiczne postawy. W związku z tym zdecydowali się zorganizować się konkurs "Pokaż nam jak Wasza szkoła może być eko!". Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych. Zadaniem konkursowym jest nagranie przez grupę uczniów krótkiego filmu z odpowiedzią na pytanie konkursowe - Pokaż nam jak Wasza szkoła może być eko. Konkurs startuje 14 października 2019 roku. |Trzy najlepsze filmy zostaną nagrodzone 6 grudnia 2019 roku. Uczniowie będą walczyć o nagrody indywidualne - karty podarunkowe o wartości 200 zł oraz nagrodę dla szkoły - ekologiczne rozwiązania technologiczne.

      

     Szczegóły akcji można znaleźć na stronie: www.fundacjakomputronik.pl/konkurs.

     W związku z planowaną akcją zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji w e-dziennikach.

     W przypadku pytań można pisać na adres e-mail: kontakt@fundacjakomputronik.pl

      

     Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie

      

     Osoby zainteresowane konkursem prosimy o skontaktowanie się z paniami J. Nowicką lub H. Budną.

    • "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie." (17.10.2019 r.)

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie" (17.10.2019 r.).

     "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie"- grupa 0c - Jeżyki w Bibliotece Pedagogicznej na zajęciach czytelniczych rozwijających kreatywność do książki Petera H. Reynoldsa "Kropka."

      

     I. Kośnik 

    • Dzień Edukacji Narodowej (14.10.2019 r.)

    • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej (14.10.2019 r.).

     W poniedziałkowe przedpołudnie 14 października 2019 roku uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji społeczność uczniowska przygotowała uroczystość, podczas której śpiewem i wieloma serdecznymi słowami dziękowała swoim nauczycielom za poświęcenie, cierpliwość i pasję, z jaką każdego dnia podejmują pracę z młodzieżą. Podziękowania otrzymali również pracownicy administracji i obsługi szkoły, którzy wspierają uczniów, obdarzają uśmiechem i życzliwością.

     Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej zaprezentowali niebanalne układy taneczne i zaprosili zgromadzonych w sali gimnastycznej gości do wspólnej zabawy. 

     Jak zawsze w naszej szkole czuć było rodzinną atmosferę oraz radość ze wspólnego świętowania. Potrafimy ze sobą pracować, uczyć się i bawić. 

     Nasza szkoła jest najlepsza!