• ORGANIZACJA  ZAJĘĆ  W  DNI   REKOLEKCYJNE

• 8 i 9 kwietnia 2019r.  uczniowie mają :

Klasy I - III oraz 4 , 5 -zajęcia zgodnie z planem na pierwszej i drugiej lekcyjnej.  Potem wychodzą do kościoła pod opieką wychowawców i wskazanych nauczycieli ( msza  rozpoczyna się o godz. 10.00 ). Po rekolekcjach wraz z nauczycielami wracają do szkoły i kończą zajęcia.

OBIAD dla tych uczniów – po powrocie do szkoły.

Klasy :      3c, 3g, 3i, 3d, 3f, 3e, 8a, 7a, 7c  mają AEF dniu 8 IV o godzinie 8.00.

Klasy 6, 7, 8 i  gimnazjalne -zajęcia  zgodnie z planem na pierwszej, drugiej i trzeciej lekcyjnej. W trakcie czwartej lekcyjnej schodzą do szatni i pod opieką wychowawców i wskazanych nauczycieli wychodzą do kościoła (msza rozpoczyna się o godz. 11.30 ). Po rekolekcjach wraz z nauczycielami wracają do szkoły i kończą zajęcia.

OBIAD dla tych uczniów – po powrocie do szkoły.

• Konkurs geograficzny „Obieżyświat” (23.03.2019 r.)

•   23.03.2019r. odbył się w Czerwinie międzyszkolny konkurs geograficzny „Obieżyświat” pod hasłem „Po  morzach i oceanach”. W konkursie uczestniczyło 62 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Daniel Aleksandrowicz, uczeń klasy III G gimnazjum zajął II miejsce a Paulina Florek, uczennica klasy III A gimnazjum zajęła III miejsce.

Daniel uzyskał 59 punktów na 60 możliwych a Paulina 98,5 punktów na 60 możliwych do zdobycia.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Turniej klas III - „Klasa na 5”

• Uczciliśmy dziś w sposób szczególny nadejście wiosny. Przybyły do nas klasy III ze Szkół Podstawowych nr: 4, 6 i 10. Gospodarzem dzisiejszego spotkania była klasa IIIa z SP nr 5.

Przed turniejem goście mogli obejrzeć prezentację sportową, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły: pokaz gimnastyczny zrealizowany pod kierunkiem p Agnieszki Zalewskiej, piłka siatkowa - p. Edyta Oleśkiewicz, Małgorzata Olk i Piotr Żebrowski, lekkoatletyka – p. Agnieszka Dąbrowska i p. Dariusz Dąbrowski oraz gimnastyczny tor przeszkód – p. Sylwia Mróz i p. Katarzyna Bloch.

Uczestnicy turnieju próbowali swoich sił w następujących konkurencjach:

- Piegus,

- Uwaga na jajko,

- Wieża z klocków,

- Rzut woreczkiem,

- Jaka to melodia.

Podczas zabawy swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci, które do występu przygotowały p. Elżbieta Greloch -Sęk i p. Iwona Kośnik.

Wszyscy wspaniale się bawili. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce – SP nr 5

II miejsce – SP nr 10

III miejsce – SP nr 6

IV miejsce - SP nr 4.

Dyrekcja szkoły wręczyła zwycięskim drużynom nagrody, które ufundowali:

- Państwo Marta i Tomasz Wójcikowie,

- Pani Iwona Gawrych,

- Aquapark Ostrołęka,

- Studio ANGEL – Rafał Wyszomirski.

Dziękujemy naszym gościom za wzięcie udziału w turnieju! Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas i spotkamy się za rok.

• "Kangur" 2019

• W dniu 21.03.2019 r., odbył się konkurs matematyczny "Kangur" w którym wzięło udział 68 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.