• Turniej klas III - „Klasa na 5”

• Uczciliśmy dziś w sposób szczególny nadejście wiosny. Przybyły do nas klasy III ze Szkół Podstawowych nr: 4, 6 i 10. Gospodarzem dzisiejszego spotkania była klasa IIIa z SP nr 5.

Przed turniejem goście mogli obejrzeć prezentację sportową, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły: pokaz gimnastyczny zrealizowany pod kierunkiem p Agnieszki Zalewskiej, piłka siatkowa - p. Edyta Oleśkiewicz, Małgorzata Olk i Piotr Żebrowski, lekkoatletyka – p. Agnieszka Dąbrowska i p. Dariusz Dąbrowski oraz gimnastyczny tor przeszkód – p. Sylwia Mróz i p. Katarzyna Bloch.

Uczestnicy turnieju próbowali swoich sił w następujących konkurencjach:

- Piegus,

- Uwaga na jajko,

- Wieża z klocków,

- Rzut woreczkiem,

- Jaka to melodia.

Podczas zabawy swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci, które do występu przygotowały p. Elżbieta Greloch -Sęk i p. Iwona Kośnik.

Wszyscy wspaniale się bawili. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

I miejsce – SP nr 5

II miejsce – SP nr 10

III miejsce – SP nr 6

IV miejsce - SP nr 4.

Dyrekcja szkoły wręczyła zwycięskim drużynom nagrody, które ufundowali:

- Państwo Marta i Tomasz Wójcikowie,

- Pani Iwona Gawrych,

- Aquapark Ostrołęka,

- Studio ANGEL – Rafał Wyszomirski.

Dziękujemy naszym gościom za wzięcie udziału w turnieju! Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas i spotkamy się za rok.

• "Kangur" 2019

• W dniu 21.03.2019 r., odbył się konkurs matematyczny "Kangur" w którym wzięło udział 68 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

• ,,Ci, którzy się rozwijają” (15.03.2019) r.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ,,Ci, którzy się rozwijają” (15.03.2019) r..

O tych, którzy się rozwijali 😊

Kim są ,,Ci, którzy się rozwijają”? W piątek 15.03.2019 r., uczniowie z naszej świetlicy brali udział w literackiej i wizualnej uczcie połączonej z pięknymi słowami i interesująco zilustrowanymi obrazkami w książce I. Chmielewskiej: ,,O tych, którzy się rozwijali”. Uczniowie opowiadali o tym co się rozwija, co ratują…, uczestniczyli w zabawie muzycznej ,,Obudź mnie”, na koniec wykonali ciekawe prace plastyczne inspirowane wysłuchanym opowiadaniem😊 Nasza uczta literacka miała miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.

Przygotowała: Justyna Tyszka, Marta Zalewska.

• Wiosenne kanapki w klasie II c (18.03.2019)

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenne kanapki w klasie II c (18.03.2019).

W poniedziałek, 18 marca nasze zajęcia rozpoczęły się wyjątkowo. Zamiast wyjmować podręczniki, na naszych ławkach pojawiły się produkty do przygotowania zdrowych, wiosennych kanapek. Wszyscy z zapałem przystąpiliśmy do sporządzania śniadania. Przygotowane kanapki wyglądały apetycznie i wyśmienicie smakowały. Dały nam mnóstwo energii do pracy i zabawy na cały dzień.

Uczniowie klasy II c

• Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Pocisk"

• Dnia 18 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Pocisk”, w którym wzieli udział uczniowie gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.

Drużynę klas gimnazjalnych reprezentowali:
          Aleksandrowicz Daniel    kl. III g
          Wekwejt Patryk         kl. III i
          Szklanku Adam          kl. III i
          Piersa Katarzyna     kl. III i

W skład dryżny klas ósmych wchodzili:
          Sięda Filip        kl. VIII b
          Pawełek Bartosz        kl. VIII b
          Romanowski Bartosz    kl. VIII b
          Żebrowski Kacper    kl. VIII b

Drużyna klas gimnazjalnych zdobyła pierwsze miejsce w kat. gimnazjum. Gratulujemy zwycięzcom sukcesu.