• II Konkurs Poezji Maryjnej (13.03.2019 r.)

• W dniu 13 marca 2019r w naszej szkole – Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce odbył się II Międzyszkolny konkurs Poezji Maryjnej: „Oto Matka Twoja”. Wzięło w nim udział 36 uczniów ostrołęckich szkół podstawowych.

Uczniowie klas I – VIII recytowali utwory o tematyce Maryjnej. Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Otrzymali oni nagrody i dyplomy. Konkurs uświetnił występ wokalno – instrumentalny uczennic klasy 3 gimnazjum oraz taneczny uczniów klas I – III z koła religijnego.

Konkurs przygotowali: Ks. Łukasz Gołaszewski, p. Małgorzata Kruczyk i p. Joanna Piersa - Wilkowska

• Dzień Kobiet w klasie I B (08.03.2019 r.)

• Uczniowie klasy I B świętowali klasowy Dzień Kobiet w kręgielni i restauracji " Nemo".  Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą . Nasi chłopcy  oprócz prawie zawodowej gry w kręgle bardzo mile zaskoczyli dziewczynki  również wspaniałymi prezencikami. Czas przeznaczony na zabawę minął nam bardzo miło, a gra wyostrzyła apetyt. Na szczęście mamy zamówiły przepyszne naleśniki. Mieliśmy możliwość poznania tajników gry w kręgle i uczyliśmy się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Najedzeni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

• Mój przyjaciel ... (07.03.2019 r.)

• W dniu 07.03.2019 r., uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce nt.: ,,Wyjątkowy przyjaciel….zajęcia z książką Mój przyjaciel niedźwiedź” K. Minasowicz. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii, o wspaniałym niewidzialnym przyjacielu. Opowiedzieli o najważniejszych  cechach przyjaciela. Uczniowie uczestniczyli w zabawie ruchowej: ,,Znajdź mnie”. Wykonali piękne prace plastyczne, a na koniec w kole puścili iskierkę przyjaźni😊

Przygotowała: Justyna Tyszka, Paulina Białczak.

• Sami robiliśmy pizzę😊 (07.03.2019 r.)

• Sami robiliśmy pizzę😊

W dniu 07.03.2019 r., w czwartek uczniowie IV a odwiedzili pizzerię RICA w Ostrołęce. Uczniowie mieli możliwość własnoręcznego przygotowania pizzy, według swoich upodobań smakowych. To była świetna przygoda, która dostarczyła Nam nowych – smacznych doświadczeń‼😊

Autor: Justyna Tyszka.