• Konkurs Mistrz Matematyki

• Dnia 5 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki”, w którym wzięło udział 86 uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjalnych.

Wyniki Konkursu:

W kategorii klas IV i V szkoły podstawowej zdobyli:

I miejsce: Paździor Mateusz, kl. 5c

II miejsce: Napiórkowska Eliza, kl. 5c

III miejsce: Nurczyk Julia, kl. 5c

W kategorii klas VI i VII szkoły podstawowej:

I miejsce: Kozikowski Paweł, kl. 7a

II miejsce: Majewski Mateusz, kl. 6 a

III miejsce: Mynyk Gabriel, kl. 6a, Pawełek Hubert, kl. 7b

W kategorii klas VIII szkoły podstawowej:

I miejsce: Sięda Filip, kl. 8b i Romanowski Bartosz, kl. 8b

II miejsce: Pawełek Bartosz, kl. 8b

III miejsce: Żebrowski Kacper, kl. 8b

W kategorii klas III gimnazjalnych:

I miejsce: Piersa Katarzyna, kl. 3i

II miejsce: Aleksandrowicz Daniel, kl. 3g

III miejsce: Szklanko Adam, kl. 3i

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele Matematyki

• DZIEŃ KOBIET W KLASIE IA

• Z okazji Dnia Kobiet uczniów klasy IA odwiedzili animatorzy z „Fabryki Marzeń”. Była wspaniała zabawa i robienie niezwykłych tatuaży. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku i … życzeń dla koleżanek od kolegów z klasy. Rozbrzmiało też gromkie „Sto lat” śpiewane przez chłopców.

Wszyscy bawili się wyśmienicie. To był miło spędzony czas.

• Pyszne i zdrowe sałatki owocowe w klasie IA

• Choć jesteśmy uczniami klasy pierwszej, to już wiemy, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzisiaj samodzielnie robiliśmy zdrowe sałatki owocowe. Z zapałem przystąpiliśmy do obierania owoców, krojenia, mieszania i … degustacji.

To była wielka witaminowa uczta!

Sałatki smakowały wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami je przyrządziliśmy?

• KLASA 2 C W KRĘGIELNI „ŁUBUDU”

• We wtorek 5 marca 2019 r. wybraliśmy się do kręgielni „Łubudu” z okazji Dnia Kobiet. Sprawnie dotarliśmy na miejsce, aby jak najszybciej rozpocząć wspólną zabawę. Staraliśmy się rzucać kulami bardzo precyzyjnie, żeby strącić wszystkie kręgle. Niestety nie było to proste, ale im dłużej rzucaliśmy, tym trafień było więcej. Nie było mowy o żadnej rywalizacji, za to było dużo śmiechu i radości. Utratę sił uzupełniliśmy przepysznymi przekąskami. Do szkoły wracaliśmy pełni pozytywnej energii i zadowoleni z udanego dnia.

Uczniowie klasy 2.c

• Spotykaliśmy się z Leonem

• W marcu w dwóch oddziałach klas pierwszych i jednej drugiej zakończyły się „Spotkania z Leonem”, prowadzone przez psychologa szkolnego panią Agnieszkę Świtaj. Był to cykl warsztatów kształtujących umiejętności społeczne oraz rozumienie i radzenie sobie z emocjami.